Yüz Germe

İzmit yüz germe işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

İnsanlar yaşlandıkça yüz bölgesinde bazı değişimler meydana gelir. Yaşlanmanın ilk belirtileri yüz bölgesinde fark edilir. Yaşlanmanın yanı sıra güneş ışığı ve yer çekimi de zamanla yüz bölgesinde değişimlere sebep olmaktadır.

Kas tonusu azalması sebebiyle kas ve cilt sarkmaları özellikle çene ve boyun bölgesinde meydana gelir. Cilt kuru ve parlaklığını zamanla kaybeder. Cildin altında bulunan yağ  dokusunda azalma meydana gelir. Diğer yumuşak dokularla birlikte sarkmalar oluşur. Deri elastikliğini kaybetmeye, buruşmaya ve bollaşmaya başlar. Bu, ciltteki kırışıklıkların artmasına sebep olur.

Yüz kaslarının yıllarca çalışması sonucu ciltte çizgiler meydana gelir. Kolajen ve elastin lif üretimi azalır ve bunun sonucunda cilt diriliği kaybolmaya başlar. Cildin kendini yenileme hızı yavaşlar. Yüzün güneş ışığına maruz kalan taraflarında yorgun, yaşlanmış ve üzgün bir ifade oluşabilir.  Özellikle çene çizgisinin ve boyun bölgesindeki derideki düzensizlikler, kulak önündeki deri kıvrımları oldukça rahatsız edicidir.

Plastik ve Estetik Cerrahi operasyonlarından yüz germe operasyonu İngilizceden geçen deyimlerle “face lift” veya “ritidektomi” diye de anılır. Yüz germe-yenileme ameliyatları ile alın, yüz ve boyun derisindeki sarkıklıklar ve düzensizlikler giderilir; yanak ve boyundaki fazla yağ dokusu alınır, yüz fasyaları ve yağ dokuları anatomik yerlerine çekilip asılır, yüz dokuları takviye edilir, göz kapakları düzeltilir ve diğer tamamlayıcı girişimler yapılabilir.

Yüz germe ameliyatına aday ideal kişiler, yüz ve boyun derisi sarkmaya başlamış ancak cildi hala elastikiyetini tam kaybetmemiş , başka sağlık problemi olmayanlardır. Genellikle 40 yaşın üzerindeki erkek ve kadınlara bu ameliyat uygulanır. Fakat yapısal ve genetik nedenlerle daha erken yaşlarda da bu tip ameliyatlar tam veya limitli olarak yapılabilir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz germe ameliyatı öncesi kanamayı arttırma ihtimali olan aspirin, E vitamini benzeri ilaçlar , bitki çayı kesilmelidir. Sigara özellikle yüz germede yara iyileşmesini oldukça geciktirir.Sigara kullanımı ameliyattan 3 hafta önce kesilmelidir.  Saçlar ameliyat sonrası 1 ay boyanamayacağı için 1 hafta önceden boyatılabilir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

Menü