Kalça Büyütme Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kalça büyütme işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Kalça estetiği ameliyatı olmadan önce bir takım şeylere dikkat edilmesi gerekiyor. Örneğin ameliyattan önce kişi uzman doktor tarafından değerlendirmeye alınır. Kalça estetiği kilo problemi çok olmayan kişiler için çok daha uygundur. Bu açıdan kilolu kişiler için öncelikle kilo vermeleri önerilir. Sigara ya da asprin kullanımı operasyondan önce kesilmesi gerekir. Ameliyata bir hafta gibi bir süre kala da kanı sulandıran ilaçların kesilmesi gerekir. Bu gibi ilaç ve benzeri ürünlerden ameliyat öncesinde uzak durulmasında fayda vardır.

Ameliyat süreci ve sonrasıyla ilgili bilinmesi gereken şeyler başlıca ;

  • Ameliyatı yapan doktorun, alanın da başarılı ve kendini kanıtlamış bir doktor olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Çünkü ameliyat kadar ameliyattan sonra ki dönem de çok önemlidir.
  • Ameliyatın yapıldığı yer, muhakkak temiz bir yer olmalıdır.
  • Ameliyattan sonraki evre de hasta muhakkak kendini korumalıdır. Sert yerlere oturmaktan kaçınmalı ve hareketlerine muhakkak dikkat etmelidir. Aksi takdirde büyük sorunlara yol açılabilmektedir.
  • Hasta ameliyattan sonra doktorunun verdiği ilaçları kullanmalı ve ihmal etmemelidir.

Ameliyattan sonra ağrılar oluşabilir batma gibi bir his hissedilebilmektedir. Başka sorunları varsa muhakkak doktoruna başvurmalı onu bilgilendirmelidir.

Kalça büyütme ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi ortalama olarak 2-3 saattir. Bu hastada ki kalça sorununa göre değişir. Ameliyat genel hastane şartlarında ve donanımlı bir yerde olmalı. Ameliyat sonrasında 2 hafta süre ile aralıklarla görüşülmeli ve takip altında kalmakta fayda görürüz.

Her üç işlemde de ilk 2-3 hafta ameliyat bölgesine uzun süreli oturulmamalıdır. Banyo ameliyattan 3 gün sonra yapılabilir. Hastalar genelde 10 gün kadar sonra masa başı işe dönebilir. 3 haftadan sonra ise hafif spor faaliyetleri başlayabilir.

Kalça estetiği ameliyatı olmayı düşünen kişilerin sigara içmiyor olması veya en az 15-20 gün önceden bırakması veya en aza indirmesi gerekmektedir. Ameliyat sonrasında ise en az bir ay sigara içilmemelidir. Sigara yara iyileşmesini bozar, küçük damarları daraltarak ameliyat bölgesindeki kan akımını azaltarak doku beslenmesini bozar, hücre ölümü, yağ dokusunda erime ve akıntı, yara açılması ve enfeksiyona neden olabilir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü