Kalça büyütme

Kalça büyütme; protez implat, yağ enjeksiyonu veya kombinasyonları ile kalça şekil ve boyutlarını arttırma operasyonudur. Kalça boyutlarını küçük bulan, şekli ve simetrisinden memnun olmayan ve beklentileri gerçekçi olan tüm hastalara yapılabilir.

Yağ enjeksiyonu ile kalça hem hacim kazandırma hem de şeklinden memnun olmayan hastalara uygulanır.

AMELİYAT ÖNCESİ

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, ameliyat hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, ameliyat sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi, gerekli tahlil ve tetkikler yapılır.

AMELİYAT

Genel anestezi altında, 1-2 saat  sürede doğal görüntü elde edilecek gerekli işlemler yapılır. Kalçanın görüntüsü bozan alanlardan yağ çekme yöntemi ile yağlar alınır daha sonra alınan yağlar kalçada hacim verilmek istenen bölgerere enjekte edilir.

AMELİYAT SONRASI

Kısa sürede beslenme başlar. Özel bir korse yaklaşık 2-3 hafta boyunca kullanılır. Operasyondan 3 gün sonra banyo yapılabilir. Ilk günlerde kısıtlı yüz üstü ve genellikle yan yatma önerilir. Uzun sureli üzerine oturmaktan yaklaşık 6-8 hafta kaçmak gerekir, işe geri dönme 1-2 hafta sonra, hafif egzersiz 3-4 hafta sonra, ağır egzersiz 6-8 hafta sonra yapılır. Kalça bölgesinde morarma ve şişlikler görülebilir ortalama 2-3 hafta sürer. Tam iyileşme 6 ay- 1 yıl sonundadır. (kalça işlemlerine eklenen prosedürlere göre bu süreler değişkenlik gösterebilir.)

Menü