Karın Germe Ameliyatı Fiyatı

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty) 

Karın germe ameliyatı (Abdominoplasty) karın estetiği ve göbek estetiği ameliyatları içerisinde en etkili olanı demek doğru olur. Her hamilelik karın bölgesini deforme eder. Göbek estetiği de bozulur. İkinci, üçüncü doğumlarda, ikiz gebeliklerde ve çok kilo alınan hamileliklerde deformasyon iyice artar. Karın derisi bollaşır ve çatlar. Karın duvarını oluşturan bağ dokusu da gevşer ve karın duvarı öne doğru çıkıklaşır ve şişkinlik oluşur.

AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI SİZİ NELER BEKLER: 
Bu büyüklük ve zorluk olarak büyük bir ameliyat. Ağrılı bir ameliyat demek doğru olur. Hastalar genellikle ilk 3–4 gün ağrı hissederler ve karınlarının gergin olduğundan yakınırlar.
Ameliyattan sonra en az 2 gün, genellikle 4 gün tuvalet dışında yatak istirahat şart. Üstelik yatakta sere serpe yatmanızda mümkün değil, bu ilk günleri cenin pozisyonunda, öne eğik geçirmeniz gerekiyor. Ancak bu pozisyonda olduğunuzda dikişleriniz üzerindeki gerginlik hafifler ve rahat edersiniz. Dördüncü günden sonra her şey normale dönmeye başlar. 7- 9 gün arasında dümdüz durabilir ve yatabilirsiniz.
Ameliyat sonrası bir gün hastanede yatmanız gerekiyor. İşinize ancak bir hafta sonra dönebilirsiniz.
Yinede ağrı için ağızdan alınacak basit bir ağrı kesici yeterli olacaktır. Bu ameliyat ciddi morarmanın ve şişliklerin beklenmediği bir girişimdir. Çalışıyorsanız bu ameliyat için bir haftanızı ayırmanız şart.

Menü