Botoks Nedir?

Kocaeli botoks işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Botoks, botulinum toksini adı verilen, uygulandığı bölgede sinir ile kas arasındaki bağlantıyı bloke ederek geçici olarak kasların çalışmasını engelleyen bir ilaçtır. Kozmetik amaçlı yüzde mimik kaslarına uygulanır. Böylece gün içinde bilinçli veya bilinçsiz yaptığımız mimikler yumuşatılır ve kırışıklıkların oluşması engellenir.

Botoks genelde 4 ay sabit kalır, ancak 4-6 ay arasında etkisi hafif hafif azalmaya başlar. 6 ayda bir botoks yaptırmak uygun olabilir. Botoxun etki süresini uzatmak için güneşten korunmalı ve cilt nemlendirilmelidir.

Botoks uygulaması öncesinde grip gibi bir üst solunum yolu enfeksiyonu olmamalıdır. Kan sulandırıcı ilaç (aspirin vb.) kullanılmamalıdır. Uygulamanın ardından 4-6 saat arası baş dik tutulmalı, bir hafta kadar kas gevşetici özellikli bir ilaç kullanılmamalıdır. Botoks işleminden sonra ilk 24 saat alkol alınmaması tavsiye edilmektedir.

Botoks Nerelere Uygulanır?

Genellikle alın, göz çevresi (kaz ayakları) ve kaş arasına uygulandığında olumlu sonuçlar alınmaktadır. Ayrıca boyun çizgileri, kaşların kaldırılması veya düşürülmesi, burun üzerindeki tavşan çizgileri, dudak üstündeki dikey çizgiler, dudak köşelerindeki somurtma çizgileri, burun ucunun kaldırılması gibi ileri uygulamalar da yapılabilmektedir. Yüzde ayrıca masseter kasına, yüz ovalinin inceltilmesi ve diş sıkma şikayetini azaltmak amacıyla da uygulanabilir.  Nefertiti botoks olarak isimlendirilen işlem ile çene ve boyun çizgileri giderilir. Mısır kraliçesi Nefertiti’den ismini alan bu yöntem, sarkık olan boyun ve çene hattını toparlamayı ve gerginleştirmeyi amaçlar.

Üst yüz için 10 yılı aşkın süredir kullanıla botox aynı zamanda çene bölgesindeki gevşeme ve sarkmaları düzeltmek amacıyla da kullanılmaktadır.

Erkeklere yapılan botoks işlemlerine ise brotoks ismi verilir. Brotoks, erkeklerde daha çok alın bölgesine uygulanır. Brotoks enjeksiyonu ile kırışıklıklar azaltılır. Alın bölgesi yatay kırışıklıklarının yanı sıra gözaltı torbalarının azaltılması için de brotoks yapılabilir.

Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Hamile veya emzirenler, bazı kas hastalıkları veya kanama problemleri olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede uçuk ve benzeri deri hastalıkları olanlar botoks için beklemelidirler.

 

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

Menü