Kocaeli Çene Dolgusu Yapan Doktorlar

Çene dolgusu özel dolgu içeriklerinin çeneye enjekte edilmesi ile çenenin istenen görünüme ulaştırılmasıdır. Dolgu ile düzeltilebilir nitelikte bir çene bozukluğu bulunun herkese uygulanabilmektedir. Ancak 18 yaşın altındaki kişilerde ebeveyn onayı gerekmektedir. Bu ileme başlanmadan önce yüz görünümü her açıdan değerlendirilmeli ve fotoğrafı çekilmelidir. Elde edilen bilgiler ile inceleme yapılıp karşılaştırma yapılarak yapısal bozukluklar tespit edilir.  Ardından dolguya karar verilmesi halinde enjeksiyon uygulanacak alanlar belirlenir. Bu dolgu içerikleri genelde hyalüronik asit içerir.

Çene dolgusu işlemi genellikle tek seans şeklinde uygulanır. Fakat hekim tarafından yapılacak kontrol muayenesinde bir düzeltmeye ihtiyaç duyulması halinde ek bir enjeksiyon işlemi yapılması gerekebilir. Dolgu işlemi genellikle kısa süreli bir işlem olup 15 dakika içerisinde tamamlanır. Eğer lokal anestezi uygulanacak ise dolguya başlanmadan önce sürülen kremin bölgeyi uyuşturması beklenir. Bu da yaklaşık olarak 30 dakika sürer. İşlem sonrasında hafif kızarıklıklar meydana gelebilse de bunlar birkaç saat içerisinde hafifleyerek kaybolur. Hastalar işlemin hemen ardından günlük hayatına dönebilir, ertesi gün işe dönebilir.

Estetik cerrahi plastik cerrahinin bir alt koludur. Estetik cerrahi plastik cerrahinin işlevselliğini kaybetmiş vücut uzuvlarını ve dokularını yeniden canlandırma gibi bir işlevi de olmasına karşın Estetik Cerrahi biraz daha işin kozmetik yanına odaklanır. Kötü görünen yerleri rötuşlamayı amaçlamaktadır. Estetik operasyonlarına duyulan ilgi son zamanlarda artış göstermiştir. Estetik operasyonlar genelde kişilerin özgüvenlerini artırmak amacı ile uygulamak istedikleri bir yöntemdir. Ancak unutulmamalıdır ki estetik operasyonlar cerrahi operasyonlardır. Estetik ameliyatının uygulanmasına engel olabilecek bir durum olup olmadığı iyi bir muayene ile kontrol edilmelidir. Çünkü estetik operasyonlar azılı ve zor süreçlerdir. Operasyona risk teşkil edebilecek durumlar iyi kontrol edilmelidir.

Kocaeli Çene Dolgusu Yapan Doktorlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve merak ettiğiniz sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Çene Dolgusu Yapan Doktorlar ile ilgili detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü