Kocaeli Göz Altı Işık Dolgusu İşlemi

Işık dolgusu işlemi ne için yapılır?

Işık dolgusu işlemi; ciltteki hyalüronik asit miktarının azalmasıyla birlikte cilt canlılığını ve parlaklığını kaybeder. Hyalüronik asit yoğun su tutucu etkisi nedeniyle cildin nemli ve diri gözükmesini sağlar. Bir bebeğin yüzündeki canlılık ve dolgunluk görüntüsü yaşlandıkça kaybolur. Göz Altı Işık Dolgusu da cildimizdeki bu kaybolan canlılık ve nemin tekrar geri kazanılmasını hedefler.

Pek çok insan kararan göz altı halkarı ve göz altı torbaları nedeniyle daha yorgun ve daha yaşlı gözükmektedir. Gözaltı torbaları, yorgunluk, sağlıksız yaşam, düzensiz uyku, kalıtsal gibi sebeplere bağlı olarak oluşabilmektedir. Gözaltı ışık dolgusu, sadece alt göz kapağı için üretilmiş hyalüronik asidin bir formudur. Göz altı ışık dolgusu, göz altı çukurunun doldurulması, yeniden yapılandırılması, göz çevresinde bulunan derinin gençleştirilmesi sağlanarak halka, şişlik ve morlukların tedavisini sağlamakta kullanılır.

Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Nasıl Uygulanır?

Yapılan diğer dolgu tekniklerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu teknik ile derinin altına değil de kemiğin üstüne uygulanır. Dolgu yapılırken ışık dolgusu yavaş, yavaş verilmesi gerekir. Kişi herhangi bir ağrı duymaz çünkü dolgunun öncesinde anestezik bir madde uygulama bölgesine sürülmektedir. Ayrıca jelin içeriğinde de anestezik madde olduğu için uygulama sonrasında da ağrı duyulmaz. Göz altı ışık dolgusu sadece kadınlara değil erkeklere de uygulanabilir.

Uygulamanın ardından enjeksiyon noktalarında ufak kızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklık ortalama 3 – 4 saat içinde kendiliğinden geçer. Bu süre içinde enjeksiyon yapılan bölgeler ovuşturulmamalıdır. Yüze herhangi bir krem ya da kozmetik ürün sürülmemelidir. 4 saatin sonunda genellikle cildiniz normale döner.  Sadece enjeksiyon yerinde 2-3 gün süren kızarıklık, bazen nadir de olsa yine enjeksiyon bölgesinde 2-3 hafta süren morarma, çok nadiren de enfeksiyon görülebilir.

Yapılan bu teknikte hyaluronik asit kullanıldığı için uzun zaman etkisini yitirmeyen sonuçlar alınmaktadır. Göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit ile yapıldığından en az 1,5 yıl etkisi sürer. Kişisel faktörlere bağlı olarak 3 yıl sonra dahi etkisini koruduğu kişiler vardır. Her ışık dolgusu uygulama tekrarından sonra bu süre uzar.

Kocaeli Göz Altı Işık Dolgusu İşlemi Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Kocaeli Göz Altı Işık Dolgusu İşlemi Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

 

Menü