Kocaeli Göz Kapağı Ameliyatı

Göz kapağı estetiği, göz kapaklarının görünümünü iyileştirmek için uygulanan cerrahi bir prosedürdür. Göz kapağı estetiği üst kapakta, alt kapakta veya her ikisinde de yapılabilir. Göz kapaklarının görünümünü iyileştirmek veya göz kapaklarınızla ilgili yaşadığınız fonksiyonel problemleri gidermek istiyorsanız göz kapağı cerrahisi gözlerinizi çevreleyen alanı canlandırabilir. Sarkık bir üst göz kapağı, alın derisi ve kaşın gevşemesine neden olabilmektedir.

Göz kapakları yaşlanmanın en fazla kendini gösterdiği ve en fazla dikkat çektiği yerdir. Yapısı gereği hem çok hareketli hem de çok ince derili olan göz kapaklarında cilt kırışması ilerleyen yaşlarda neredeyse kaçınılmaz olur. Göz etraflarında başlayan bütün sarkmalar, gevşemeler de göz kapaklarını etkilemektedir. Göz kapaklarında yaşlanmaya bağlı olarak, bazen de kalıtsal olarak daha genç yaşlarda ya da gözlerin fazla yorulmasına bağlı olarak torbalanma olabilir ya da bollaşabilir bu durumlar göz kapağı estetiği ile düzeltilebilir.
Alt göz kapağındaki kırışıklıklar ve sarkmalar, gözaltı torbalarıyla birleştiğinde kişiye yorgun ve çökmüş bir görüntü verir. Genelde yaşlanma belirtileri üst göz kapağında görülür. Göz kapağı üzerindeki deri fazlalığı bazen kişinin görüşünü etkilemeye kadar gidebilir.

Göz kapağı estetiği yaptırmak isteyen bireyin; iyileşme sürecini olumsuz etkileyecek bir rahatsızlığı olmayan, sağlıklı, ciddi göz problemlerin sahip olmayan biri olması gerekmektedir. Göz kapağı estetiği (blefaroplasti ) 35-70 yaş aralığındaki kişilere uygulanmaktadır. Genetik faktörler genç yaşlarda da göz kapağı sorunlarına yol açabileceği için 20 yaşlarından sonra da gözkapağı estetiği gerçekleştirilmektedir.

İyileşme sürecinin başlangıcında, büyük ihtimalle şişlik, morarma ve rahatsızlık hissi gibi durumlarla karşılaşacaksınız. Ancak bu tür rahatsız edici deneyimleri elde etmek, iyileşme periyodunun bu aşamasında normaldir. Ayrıca uzmanlar, hızlı bir şekilde iyileşmenize yardımcı olması için, ağrı kesici ilaçların da yer aldığı bir ilaç tedavisi için reçete hazırlayacaktır. Ancak ağrı kesici ilaçların sürekli olarak kullanılması tavsiye edilmez. Bu noktada, iyileşme sürecinizi yavaşlatmayacak ve ağrılarınızın dinmesini sağlayacak ilaçlar önerilir.

Kocaeli Göz kapağı ameliyatı hakkında daha detaylı bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Göz kapağı ameliyatı işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz

Menü