Kocaeli Göz Kapağı Ameliyatı Yapan Estetik Cerrahlar öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Botoks Nedir?

Botoks, Clostridium Botulinum adı verilen bakteriden elde edilir. Başta estetik olmak üzere pek çok tıbbi alanda uygulanan botoks, yüz kırışıklıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan bir ekzotoksindir.  Ayrıca yüzdeki kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırmanın en güvenilir ve kolay yöntemidir.

Botoks Kimlere Yapılmaz?

Hamile kadınlar ve emziren annelerin botoks yaptırmaması gerekmektedir. Özellikle gebelik döneminde uygulanan botoksun, çocukta beslenme bozukluğuna neden olduğu düşünülmektedir. Kas hastalığı olanların kesinlikle yaptırmaması gerekir. Ayrıca aminoglikozid (geniş spektrumlu bakterisidal antibiyotiklerdir) grubu ilaç kullananlar ile botoksa alerjisi olanlara uygulanmamaktadır.

Botoks Yan Etkileri

Botoks uygulandıktan sonra geçici bir şişlik ve morarma meydana gelebilir. Bu etki genellikle birkaç gün içinde kaybolur. Bazı hastalarda hafif bir baş ağrısı meydana gelmektedir. Bu ağrı genellikle 24 saatten az bir süre içinde sona erer. Gerektiği durumlarda bizlere başvurarak ağrı kesici kullanabilirsiniz. Tedavisi sonrasında kaş bölgesinde seğirme durumu var ise bu geçici bir yan etkidir. Sürekli olursa dokundurma enjeksiyonları ile düzeltebiliriz. Tedavi sonrasında bir kaç gün boyunca bazı hastalarımız uygulama yapılan bölgelerinde uyuşukluk hissedebilirler. Aslında bu durum bazı botoks hastaları tarafından tedavi uyguladığımız bölgelerde algılanan his değişikliğidir. Tedavi gerektirmeyen bir durumdur, birkaç gün içinde hissizlik geçer. Eğer bir değişiklik olmaz ise güvenle bizlere başvurabilirsiniz.

Kocaeli Göz Kapağı Ameliyatı Yapan Estetik Cerrahlar öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Meme Estetiği Nedir?

Meme estetiği genelde göğüs bölgesinde oluşan deformasyonlara bağlı sarkma ve şekil bozukluklarının düzeltmek için uyguladığımız tıbbi bir ameliyat işlemidir. Uyguladığımız ameliyat işlemi ile göğüs bölgesinde olan şekil bozuklukları ve deformasyonları düzelterek memeye tekrar yapı ve şekil kazandırmaktayız.

Meme Estetiği Yapan Kadınlar Çocuklarını Emzirebilir Mi?

Meme dokusu içerisinde bulunan ve süt bezlerinde üretilen sütün meme ucuna aktarılmasında fonksiyonel olan süt kanallarına doğal meme estetiği sürecinde herhangi bir müdahalede bulunulmamaktayız. Yani meme estetiği olan kadın hastalarımız emzirme süreçlerinde herhangi bir problem yaşamamaktadırlar.

Kocaeli Göz Kapağı Ameliyatı Yapan Estetik Cerrahlar hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü