Kocaeli Jinekomasti Tedavisi Yapan Doktorlar

Erkeklerde hormon dengesizliği nedeni ile meme dokusu miktarında anormal ama iyi huylu büyümeye verilen isimdir. Bazı vakalarda bir bazılarında ise iki memeyi birden etkileyebilmektedir. Her iki meme de düzensiz olarak etkilenip farklı boyutlara ulaşabilmektedir.

Yeni doğanlar ergenlik çağındaki ve yaşlı erkekler, hormon düzeylerindeki normal değişikliklerin bir sonucu olarak jinekomasti geliştirebilmektedir. Ancak bunun için başka sebeplerde bulunmaktadır. Birçok vakada ciddi bir sorun değildir. Fakat bu durumla baş etmek bazı bireyler için zor olabilmektedir.  Semptomlar arasında göğüste ağrı olabilmektedir. Bu rahatsızlık ortaya çıkış sebebine göre kendiliğinden geçmektedir. Bazı hastalarda ise sorunun çözümü için ilaç tedavisi veya ameliyat gerekli olabilmektedir.

Estetik operasyonlar uzman doktorlar tarafından yapılması zorunlu olan işlemlerdir. Çünkü bu operasyonlar tıbbi operasyondur. Ameliyatı yapacak kişi alanında uzman kişi olmak durumundadır. Çünkü herhangi bir yanlış işlem kişiyi olumsuz etkiler. Estetik operasyonlar kişilerin beğenmedikleri veya rahatsız oldukları bölgelere uygulanan bir işlemdir. Bu işlem uzmanlıkla uygulanmadığı sürece bölge daha fazla deforme olur ve kişinin yaşamını kötü etkiler. Estetik operasyonlar genel durumların aksine bazı durumlarda cerrahi olarak müdahalesi zorunlu işlemlerdir.

Jinekomasti Nedenleri?
  • Sıklıkla testosteron hormonunun düzeyindeki dalgalanmalardan kaynaklanmaktadır. Vücuttaki hormon dengesizliği birçok farklı nedenden dolayı bozulabilmektedir. Nedenleri arasında; ilaç kullanımı, uyuşturucu madde ve alkol kullanımı, çeşitli sağlık sorunlarından dolayı oluşan komplikasyonlar ve bazı bitkisel ürünler yer almaktadır.
  • Ergenlik döneminde sürekli değişen hormon seviyeleri nedeni ile jinekomasti görülme ihtimali nispeten yaygındır. Ergenlikteki vakaların büyük bir çoğunda şişmiş meme dokusu tedavi edilmeden kaybolmaktadır.
  • Doktor tarafından belirli koşullar için reçete edilen veya bazen sporcular tarafından kas kütlesini artırmak amacı ile kullanılan steroidler de jinekomastiye neden olabilmektedir.
  • Normal yaşlanma ile de oraya çıkan hormon değişiklikler de özellikle aşırı kilolu erkeklerde jinekomastiye neden olabilmektedir.

Estetik işlemleri uyguladığımız kliniğimizde jinekomasti tedavisi de yapılmaktadır. Detaylı bilgi ve randevu için bizimle iletişime geçin.

Kocaeli Jinekomasti Tedavisi Yapan Doktorlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve merak ettiğiniz sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Jinekomasti Tedavisi Yapan Doktorlar ile ilgili detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü