Kocaeli kalça Selülit Tedavisi

Selülit deri altında bulunan yağların anormal bir şekilde birikmesi sonucunda bazı alanlarda kan dolaşımının bozulması ile oluşmaktadır. Bu problemin arttığı bölgelerde zaman içinde yağ hücreleri arasında deride çöküntü oluşur ve portakal görünümünü andıran bir yapıya dönüşür.

Selülit tedavisi nasıl yapılır hakkındaki sorularınız ve  Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Selülit Nedir ?

Selülit özellikle kalça, bacak ve uyluk bölgesinde ortaya çıkan, kadınlarda daha sık görülen, derinin alt tabakasındaki yağ dokusunun bağ dokuları arasında sıkışması sonucunda oluşan bir hastalıktır. Derinin üst kısmı yağ dokusunun sıkışması nedeniyle portakal kabuğu görünümünü alır. Hareketsizliğin neden olduğu selülit, kadınların hem sağlıkları hem de estetik anlamda önem verdikleri bir sorun.

Bu sorun sadece spor yaparak tedavi edilemez. Hatta vücudun belirli bölgelerini fazla çalıştıran ve düzensiz yapılan sporlar selülit oluşumunu artırabilir. Bu soruna karşı en etkili sporlar yüzme ve tempolu yürümedir. Düzenli jimnastik, bisiklete binmek ve dans etmek de sorunu azaltabilir.

Selülit tedavisinde birçok cihaz kullanılabilir. Ancak bu aletler daha çok bölgesel incelme ve yağ dokusunun parçalanması şeklinde etki eder. En etkili yöntem kan dolaşımını ve lenf drenajını sağlayan masaj aletleri ile masaj yapılmasıdır. Ancak bu yöntem geçicidir. Ayrıca lazer ve masaj, radyofrekans, ultrasonik kavitasyon da tedavide kullanılan yöntemler arasında yer alır.

Hareketsiz yaşam biçimi, yanlış beslenme alışkanlıkları, sigara ve alkol kullanımı, hızlı kilo alıp-verme, sürekli bacak bacak üstüne atıp oturma, çok dar pantolon ve diz altı çorap giyme, stres, gebelik, bazı ilaçlar (hormon, alerji hapları, antitiroid, betablokerler), az su içme, fazla tuzlu beslenme, kabızlık ve varisler selülit oluşumuna yol açan etkenler arasındadır. Ayrıca baldır kaslarının fonksiyonlarını bozarak kas pompa mekanizmasında hasara neden olan yüksek topuklu ayakkabılar giymek ve kan dolaşımında anormalliği (staz) artıran aynı pozisyonda (oturur/ayakta) uzun süre durmak da selülit oluşumu sürecini etkileyen durumlardır.

Doğum sonrası emzirme, selülitler için son derece faydalıdır, kilo kaybına da yardımcı olur. Bu dönemde emziren anneler kimyasal içerikli ürünleri çok fazla kullanmamalıdır. Normalden fazla sıvı tüketimi önemlidir. Tuz kullanımında dikkatli olunmalı, aşırı tuzlu beslenilmemelidir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü