Kocaeli Kepçe Kulak Ameliyatı

Estetik cerrahi plastik cerrahinin bir alt koludur. Estetik cerrahi plastik cerrahinin işlevselliğini kaybetmiş vücut uzuvlarını ve dokularını yeniden canlandırma gibi bir işlevi de olmasına karşın Estetik Cerrahi biraz daha işin kozmetik yanına odaklanır. Kötü görünen yerleri rötuşlamayı amaçlamaktadır. Estetik operasyonlarına duyulan ilgi son zamanlarda artış göstermiştir. Estetik operasyonlar genelde kişilerin özgüvenlerini artırmak amacı ile uygulamak istedikleri bir yöntemdir. Ancak unutulmamalıdır ki estetik operasyonlar cerrahi operasyonlardır. Estetik ameliyatının uygulanmasına engel olabilecek bir durum olup olmadığı iyi bir muayene ile kontrol edilmelidir. Çünkü estetik operasyonlar azılı ve zor süreçlerdir. Operasyona risk teşkil edebilecek durumlar iyi kontrol edilmelidir.

Estetik operasyonlar uzman doktorlar tarafından yapılması zorunlu olan işlemlerdir. Çünkü bu operasyonlar tıbbi operasyondur. Ameliyatı yapacak kişi alanında uzman kişi olmak durumundadır. Çünkü herhangi bir yanlış işlem kişiyi olumsuz etkiler. Estetik operasyonlar kişilerin beğenmedikleri veya rahatsız oldukları bölgelere uygulanan bir işlemdir. Bu işlem uzmanlıkla uygulanmadığı sürece bölge daha fazla deforme olur ve kişinin yaşamını kötü etkiler. Estetik operasyonlar genel durumların aksine bazı durumlarda cerrahi olarak müdahalesi zorunlu işlemlerdir. Çünkü bazı durumlarda estetik bozukluklar kişilerin normal yaşantısını etkiler. Günlük yaşantıda ki fonksiyonları yerine getirememeye başlayan kişiler estetik cerrahlara başvururlar. Estetik operasyonların uygulanma alanları genel olarak;

Burnun tüm estetik ve işlevsel bozukluklarının düzeltilmesi, Memenin büyütülmesi, küçültülmesi, dikleştirmesi, asimetrinin giderilmesi, aşırı deri ve deri altı yağ dokularının azaltılması ve buna yönelik işlemler, Erkekte aşırı derecede büyümüş meme dokusunun alınarak hastanın normal bir görünüme kavuşturulması, Yüz yenilenmesi ya da yüz gençleştirme (yüz germe, göz kapağı, göz çevresi estetiği, ağız çevresi estetiği gibi) Endoskopik olarak yapılan alın germe, kaş kaldırma, göz kapağı bölgesinin tüm estetik işlemleri, Kepçe kulak, kulak kepçesindeki ve diğer bölgelerdeki problemlerin düzeltilmesi, Çene büyütme ve küçültme operasyonları Yağ enjeksiyonları ile yüz konturunun düzeltilmesi, dolgunluğun sağlanması gibi işlemlerdir. Bu işlemler estetik güzellik ya da gerekli koşullarda uygulanması zorunlu olan işlemlerdir.

Kocaeli Kepçe Kulak Ameliyatı hakkında daha detaylı bilgi almak ve merak ettiğiniz sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Kepçe Kulak Ameliyatı ile ilgili detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü