Kocaeli Lazer ile Üst Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, göz kapaklarının görünümünü iyileştirmek için uygulanan cerrahi bir prosedürdür. Göz kapağı estetiği üst kapakta, alt kapakta veya her ikisinde de yapılabilir. Göz kapaklarının görünümünü iyileştirmek veya göz kapaklarınızla ilgili yaşadığınız fonksiyonel problemleri gidermek istiyorsanız göz kapağı cerrahisi gözlerinizi çevreleyen alanı canlandırabilir. Sarkık bir üst göz kapağı, alın derisi ve kaşın gevşemesine neden olabilmektedir.

Normal olarak standart göz kapağı ameliyatlarında göz kapağı derisi, deri altındaki ince kas tabakası ve göz torbalarını dolduran yağlar alınmaktadır. Bu çok sık yapılan bir ameliyat olmasına rağmen genellikle hastalarda hayal kırıklığı yaratmaktadır. bu durumun sebebi  temel sorunların bir kısmının ameliyat edilen dokulara değil yanaklar ve alın gibi komşu başka yapılara ait olması olmaktadır. Örnek verecek olursak üst göz kapaklarındaki yığılmanın büyük miktarı aşağı sarkmış kaşlardan gelmektedir.

Göz kapağı estetiği yaptırmak isteyen bireyin; iyileşme sürecini olumsuz etkileyecek bir rahatsızlığı olmayan, sağlıklı, ciddi göz problemlerin sahip olmayan biri olması gerekmektedir. Göz kapağı estetiği  35-70 yaş aralığındaki kişilere uygulanmaktadır. Genetik faktörler genç yaşlarda da göz kapağı sorunlarına yol açabileceği için 20 yaşlarından sonra da gözkapağı estetiği gerçekleştirilmektedir.

Göz kapakları yaşlanmanın en fazla kendini gösterdiği ve en fazla dikkat çektiği yerdir. Yapısı gereği hem çok hareketli hem de çok ince derili olan göz kapaklarında cilt kırışması ilerleyen yaşlarda neredeyse kaçınılmaz olur. Göz etraflarında başlayan bütün sarkmalar, gevşemeler de göz kapaklarını etkilemektedir. Göz kapaklarında yaşlanmaya bağlı olarak, bazen de kalıtsal olarak daha genç yaşlarda ya da gözlerin fazla yorulmasına bağlı olarak torbalanma olabilir ya da bollaşabilir bu durumlar göz kapağı estetiği ile düzeltilebilir.
Alt göz kapağındaki kırışıklıklar ve sarkmalar, gözaltı torbalarıyla birleştiğinde kişiye yorgun ve çökmüş bir görüntü verir. Genelde yaşlanma belirtileri üst göz kapağında görülür. Kapak üzerindeki deri fazlalığı bazen kişinin görüşünü etkilemeye kadar gidebilir.

 

Kocaeli Lazer ile Üst Göz Kapağı Estetiği ile ilgili detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Kocaeli Lazer ile Üst Göz Kapağı Estetiği sorunuz için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü