Kocaeli Meme büyütme estetiği

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatısilikon implantların (protezlerin) genel anestezi altında yaklaşık 1-1,5 saat diliminde göğüs bölgenize yerleştirilmesidir. Ameliyat sonrası özel hazırlanmış sporcu sutyeni benzeri bir sutyen giydiririz. Gerekli durumlarda sutyen üzerine de sıkı bir bandaj yaparız. Ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalınır. Bu şekilde hem takibiniz yapılır, hem de damar yoluyla verilen ağrı kesicilerle daha rahat bir ilk gece yaşamınız sağlanılır. Ertesi gün kontrollerimiz sonrası taburcu edilirsiniz.

Meme Büyütme Silikon Protez Çeşitleri

Protez hangi marka olursa olsun, FDA (U.S. Food and Drug Administration/A.B.D. Gıda ve İlaç İdaresi) onaylı olmasına dikkat edilmelidir. Benim güvendiğim FDA onaylı marka dışında protez kullanmıyorum.

Damla Protez: Memenin şekline daha çok benzemektedir. Daha doğal göğüs görünümü talep eden hastaların tercih sebebidir.
Yuvarlak Protez: Meme üst kısmında daha dolgun bir görünüm sağlar. Dekolte giyime önem veren kadınların tercih sebebidir.

Protez seçiminde her ne kadar hastanın isteği büyük önem taşısa da; aşağıdaki kriterler hesaba katılarak doktorunuz ve sizin ortak kararı olmalıdır.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Ağrı

Araştırmalarınız ve daha önce ameliyat olanlardan duyduğunuz “ilk iki gün bir miktar ağrının olması” doğrudur. Ağrı, ilk gün hastanede verilen damar yoluyla ağrı kesiciler ve taburcu sonrası alınan haplarla bastırılmaktadır. Ağrı da bildiğiniz üzere kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bir kaç günlük ağrıdan sonra sahip olduğunuz görünüm için biraz dişimizi sıkıyoruz.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme

İlk iki gün, mümkün olduğu kadar istirahat ediyoruz. Kaslardaki gerginlik ve kolun hareket ettirilmesiyle artan ağrı sebebiyle isirahatınızı dik yatarak (oturarak) geçiriyoruz. Bu dönemde göğüslerimizde bir miktar şişkinlik te olacaktır. İlk iki gün sonrasında ağrılarımız azalacak, kol hareketlerimizde rahatlama olacak ve şişkinlikler azalacaktır. Memenin protezle şekillenmesini sağlamak amacıyla ameliyat sonrası verilen sütyeni 1,5 ay kadar bir süre takmaya devam ediyoruz. 2 aylık süreçte kol hareketlerinizin yoğun olduğu işlere ve sporlara ara veriyoruz. Meme büyütme ameliyatı sonrası doktor kontrollerinizde de iz giderici tedavinize başlanıyor.Kısacası ameliyatınızın üçüncü gününde normal yaşantınıza yavaş yavaş dönmektesiniz.

Menü