Kocaeli Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kocaeli cilt bakımı ve güzellik işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’ te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz. 

Rinoplasti (Burun Estetiği) Nedir? 

Rinoplasti diğer adıyla Burun Estetiği, nefes ve koku alma fonksiyonu olan burnun şeklinin değiştirilmesi için yapılan ameliyattır. Bu ameliyat cerrahi ameliyatların içine girmektedir. Kemik ve kıkırdak dokuları içeren burundaki bu dokuların üzerinde gerçekleştirilir. 

Burun estetiği yaptırma nedenleri içinde yaralanma sonucu oluşan deforme, doğum kusurları, fiziksel görünümünü değiştirmek, problem olan solunum rahatsızlıklarını gidermek ve nefes almayı kolaylaştırmak bulunmaktadır. Tek bir ameliyatta hem fiziksel görünüm değiştirilebilir hem de solunum güçlükleri giderilebilir. 

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Nasıl Yapılır? 

Estetik burun ameliyatı burundaki deliklerin arasındaki bölmeden yapılan bir kesiyle açık veya sadece burun deliklerinin içinden kapalı olarak yapılabilir. Rinoplasti her hastada farklı işlemlerin uygulandığı bir ameliyattır. Standart bir ameliyat şekli yoktur. Kullanılacak teknik, hastanın burun yapısı, problemin tipi ve boyutuna göre belirlenmelidir. Ameliyat sonunda aşırı kavisli, burun ucu aşırı sivri, ideal estetik ölçü ve hatlara sahip doğal bir burun olmalıdır. 

Kocaeli Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır? Konusunda en etkili çözümler için sizler ile iletişime geçmek isteriz. Detaylı sorularınızı Belma Kapılı Kliniğine yöneltebilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Ameliyat Öncesi Bilinmesi Gerekenler 

Ameliyattan iki hafta önce ilaç kullanımının durdurulması gerekir. Yalnızca cerrahınızın onay verdiği ilaçlar kullanılmalıdır. Aksi halde bazı ilaçlar ameliyat sonrası burundaki kanamayı arttıracaktır. 

Eğer kullandığınız bitkisel doğal ilaç veya takviye ürün varsa bunlardan da kaçınmak gerekir. Sigara kullanımının bırakılması veya bir süre ara verilmesi gerekir. Aksi halde iyileşme sürecinizi yavaşlatıp enfeksiyon kapma olasılığını arttırmaktadır. 

 Ameliyat Sonrası Bilinmesi Gerekenler 

Burun içinde bulunan pansumanlar ameliyattan bir ila yedi gün sonrasına kadar yerinde kalır. Cerrah ayrıca destek ve koruma için buruna atel de bantlayabilir. Bu da genellikle bir hafta orada kalır. Kanamayı ve şişliği en aza indirmek için başın göğüsten daha yüksek olduğu bir pozisyonda yatakta dinlenmek gereklidir. 

Siz de Rinoplasti (Burun Estetiği) ameliyatı olmak istiyorsanız veya herkese özel uygulanan muayene ve tekniklerle ilgili bilgi almak istiyorsanız Belma Kapılı Klinik ile irtibata geçip randevu alabilirsiniz. 

Kocaeli Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır? Hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz. 

Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

Menü