Kocaeli Selülit Tedavisi Yapan Klinikler

Selülit dediğimiz şey , cildin portakal kabuğuna benzer görüntüsüne verilen isimdir. Lipodistrofi olarak adlandırılır. Selülit özellikle dokularımızdaki lenf dolaşımının herhangi bir sebepten dolayı yavaşlaması sonucunda, hücreler arasında lenf sıvısının birikmesiyle meydana gelmektedir.

Cildimizin portakal kabuğu görüntüsünün oluşumundan cilt altındaki ve cilde dik olarak bağlanan fibröz bantlar sorumludur. Bu fibröz bantlar kadın ve erkeklerde farklı olduğu için erkeklerde selülit oluşumu, hormonlarında etkisiyle yok gibidir.

Selülit tedavisinde amaç sadece deri altındaki yağ dokusunun azaltılması değildir. Amaç aynı zamanda buna neden olan faktörlerinde yok edilmesidir. Bu tür oluşumlarda altta yatan sebep sayısı oldukça fazladır. Bu sebeple tedavisinde tek bir noktaya odaklanmak sonuç vermeyecektir. Diyet tek başına vücudun yağlı görüntüsünü ortadan kaldırmaya ve selülitleri yok etmeye yardımcı olamaz.

Selülit hemen cilt altındaki yağ birikimlerinden meydana gelmektedir. Liposuction işlemlerinden sonra da selülitin devam ettiği görülmektedir. Yine tek başına masaj uygulamaları da kilo vermenizi sağlamayacağı için selülit sorununuzu çözemez. Selülit tedavisinde en etkin sonucu alabilmek için diyet, spor ve vakum-radyofrekans kombine tedavi yöntemlerini uygulanmalıdır.

Estetik Operasyonla Selülit Tedavisi

Estetik operasyonlar uzman doktorlar tarafından yapılması zorunlu olan işlemlerdir. Çünkü bu operasyonlar tıbbi operasyondur. Ameliyatı yapacak kişi alanında uzman kişi olmak durumundadır. Çünkü herhangi bir yanlış işlem kişiyi olumsuz etkiler. Estetik operasyonlar kişilerin beğenmedikleri veya rahatsız oldukları bölgelere uygulanan bir işlemdir. Bu işlem uzmanlıkla uygulanmadığı sürece bölge daha fazla deforme olur ve kişinin yaşamını kötü etkiler. Estetik operasyonlar genel durumların aksine bazı durumlarda cerrahi olarak müdahalesi zorunlu işlemlerdir. Çünkü bazı durumlarda estetik bozukluklar kişilerin normal yaşantısını etkiler. Günlük yaşantıda ki fonksiyonları yerine getirememeye başlayan kişiler estetik cerrahlara başvururlar. Her ameliyat gibi riskleri ve ağrılı süreçleri vardır. Estetik operasyonu yapacak cerrahın alanında uzman ve deneyimli olması sürecin doğru ve rahat bir şekilde atlatılmasında önemli rol oynar.

Kocaeli Selülit Tedavisi Yapan Klinikler hakkında daha detaylı bilgi almak ve merak ettiğiniz sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Selülit Tedavisi Yapan Klinikler ile ilgili detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü