Kocaeli Terleme Botoksu Yapan Yerler

Aşırı terleme, ter bezlerinin aşırı çalışmasına bağlı olarak deri yüzeyine salgılanan ter miktarlarının artması olarak tanımlanmaktadır. Sıklıkla avuç içi, ayak tabanı ve koltuk altlarında  görülmektedir. Aşırı terleme tedavisi botoks enjeksiyonları uygulanarak bu durumun ortadan kaldırılmasına denmektedir. Botoks sinir uçlarından ter bezlerini uyaran madde salınmasını engellemektedir. Aşırı terleme tedavisinde 20 yıldan beri kullanılan bir yöntemdir.

Bu uygulama  kişilerin en fazla şikayetçi olduğu, koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanı gibi bölgelerde terlemeyi durdurmaktadır.

Hamileler, emzire anneler ve bazı özel kas-sinir hastalığı olanlar dışında herkese uygulanmaktadır.

Uygulama yapılmadan önce o bölgeye anestezik krem sürülmektedir. Bu şekilde ağrı hissinin azaltılması hedeflenir. Uygulama aşırı terleme görülen bölgedeki derinin içine ince uçlu iğne ile yapılmaktadır. Aşırı terlemeye karşı yapılan botoks uygulamalarında genellikle bir seans yeterli olmaktadır. Etkisi 6-8 aya kadar devam etmektedir.

Estetik cerrahi plastik cerrahinin bir alt koludur. Estetik cerrahi plastik cerrahinin işlevselliğini kaybetmiş vücut uzuvlarını ve dokularını yeniden canlandırma gibi bir işlevi de olmasına karşın Estetik Cerrahi biraz daha işin kozmetik yanına odaklanır. Kötü görünen yerleri rötuşlamayı amaçlamaktadır. Estetik operasyonlarına duyulan ilgi son zamanlarda artış göstermiştir. Estetik operasyonlar genelde kişilerin özgüvenlerini artırmak amacı ile uygulamak istedikleri bir yöntemdir. Ancak unutulmamalıdır ki estetik operasyonlar cerrahi operasyonlardır.

Estetik ameliyatının uygulanmasına engel olabilecek bir durum olup olmadığı iyi bir muayene ile kontrol edilmelidir. Çünkü estetik operasyonlar azılı ve zor süreçlerdir. Operasyona risk teşkil edebilecek durumlar iyi kontrol edilmelidir.

Estetik işlemlerimizle ilgili bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Terleme Botoksu Yapan Yerler hakkında daha detaylı bilgi almak ve merak ettiğiniz sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Terleme Botoksu Yapan Yerler ile ilgili detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü