Kol Germe Ameliyatı Sonrası İzler?

Kol germe ameliyatı işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Kol germe ameliyatında yaptığımız izler elbette ki tüm vücutta yaptığımız kesilerde olduğu gibi kalıcı izlerdir. Ancak biz plastik cerrahlar tüm vücutta yaptığımız hem germe ameliyatlarında hem de diğer ameliyatlarda izlerin mümkün olduğunca ince teknikle, daha doğrusu kesileri ince teknikle diktiğimiz için ve oluşabilecek izleri saklayabildiğimiz için ameliyat sonrası, kol germe ameliyatı sonrasında oluşabilecek izler, belli olan izler değildir. Yani hastanın önden ya da arkadan bakışta bu izleri belli olmaz. Kolun iç kısmında ince bir çizgi şeklinde kalır. Ancak hasta kolunu kaldırdığı zaman çok ince bir çizgi şeklinde, küçük, minik bir, kılık kıyafetin üzerinizde bıraktığı izler şeklinde minik bir iz görülebilir. Ancak bunlar çok belirgin izler değildir.

Kolun inceltilmesi ve minimal sarkıklıkların giderilmesi esnasında uygulanan liposakşın ve radyofrekans işlemlerinden sonra hastada herhangi bir iz kalması sözkonusu değildir. Fazla cildin alındığı kol germe ameliyatlarında ise kesi yapılan yerlerde ki biz plastik cerrahlar kesileri mümkün olduğunca gizleyebildiğimiz için önden ve arkadan bakışta görünmeyen sadece hastanın kolunu kaldırdığı zaman bellli olan ince çizgi şeklinde bir iz kalması söz konusudur.İzlerin şekilleri ve kalınlıkları hastanın cilt kalitesine, cilt rengine gore değişkenlik gösterse de ortalama 9-12 ay sonar, izler sadece ince bir çizgi halinde görünecektir

Kol germe ortalama 1 ile 3 saat arası süren bir ameliyattır. Genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır. Sarkmanın fazlalığına ve aşırı yağlanma durumunda ameliyat sonrası hasta bir gün hastane kalabilir.

Kol germe ameliyatı öncesi durumda kol iç ve kolun arka kısmındaki yağ dokusunun miktarının ve sarkıklığının derecesine dikkat edilmelidir. Ameliyat sonrası oluşan yara izi ve izin nerede olacağı hakkında hastaya ayrıntılı bilgi verilir.

Yara izi, kol germe ameliyatında kolun iç kısmında ve koltuk altına yakın bölgede kalmaktadır. Bu bölgeler dışarıdan bakılınca kolun en az gözüken yerleridir. Bazen çok fazla sarkma olmadığı durumlarda izler sadece koltuk altı bölgesinde kalabilmektedir.

Ameliyat sonrası ağrı yok denecek kadar az olur. Kanama ve sıvı birikimine karşı bölgeye boru drenler yerleştirilir. En fazla 3 gün sonra çıkarılır.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

.

Menü