Kol Germe Ameliyatı Yapan Yerler

Kol germe ameliyatı estetik ameliyatlar içinde özellikle kadınlar tarafından sıkça yaptırılan bir operasyon olmuştur. Ameliyat mutlaka kilo verme süreci tamamlandıktan sonra yapılmalıdır. Kol bölgesine uygulanan cerrahi işlemler içerisinde yağ aldırma çok tercih edilmez. Yağ aldırma ile kollar daha fazla sarkabilir. Operasyonu geçirme  ihtiyacını ortaya çıkaran şeyler benzer olsa da kollardaki sarkıklıklar ve sarkıklık ile birlikte birikmiş olan yağ dokusunun miktarı kişisel farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple her hasta ayrı olarak değerlendirilir. En güvenilir ve en kesin çözüm, kol sarkması ameliyatıdır. Bu ameliyat ile kollarda biriken fazla yağlar alınır .Koltuk altından başlayıp dirseğe doğru inen “L” şeklinde bir kesik yapılır.

Germe işlemi tek başına ya da diğer germe ameliyatları olan karın germe, meme küçültme veya meme dikleştirme, bacak germe ve bu germe işlemlerinin yanı sıra liposuction ile de birlikte yapılabilmektedir. Germe işlemi özellikle liposuction ile kombine edildiğinde çok iyi sonuçlar verir. Bu iki operasyonun birlikte yapılması hem deri altı yağ dokusunu daha fazla inceltmekte hem de daha fazla deri çıkarılabilmesini sağlamaktadır.

Genelde sadece deri çıkartılır ve kolun gerginliği arttırılır. Görülen vakaların bir çoğunda koltuk altından dirseğe kadar deri sarkması görülmektedir. Liposuction yönteminde aynı zamanda kolda sarkmanın artma riski de bulunmaktadır dolayısıyla bu aşamada çok dikkatli davranılması gerekir. Bu noktada cerrah tercihinizin önemi ön plana çıkmaktadır. Bu operasyonlarda tecrübeli ve deneyimli olan cerrahları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Hekiminizle yapacağınız görüşmede şikayetinizi açık ve net şekilde ortaya koymalı ve operasyon sonrası kolunuzun kavuşmasını istediğiniz görüntü hakkında da detaylı şekilde hekiminizle konuşmalısınız.

Ameliyat sonrası takılacak korse üç hafta boyunca kesintisiz olarak takılmalıdır. Ameliyat esnasında oluşan morluklar ve kızarıklıklar bir hafta içerisinde düzelir. Ameliyattan sonra ilk 2-3 gün kollarınızı yüksekte tutarak yatmanız önerilir. Ağır eşyaları kaldırmaya ve ağır spor yapmaya en az bir ay sonra başlanmalıdır. Kol inceltme ameliyatı kilo verme işlemi bittikten sonra vücudun diğer bölümlerine uygulanacak operasyonlar ile aynı anda yapılabilir.

Kol Germe Ameliyatı Yapan Yerler detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Kol Germe Ameliyatı Yapan Yerler sorunuz için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü