KOL GERME

KOL GERME

Üst kol bölgesinde aşırı sarkan, fazla derisi olan ve yağ dokusunda artış olan kişilerde yapılan ameliyattır. Özellikle obeziteye bağlı kilo verme operasyonları sonrası sıklıkla görülen sarkmalara uygulanır. Kişide yarasa kanadı tarzı sallanan yağ ve deri bulunur. Bu hastalar en uygun adaylardır. Yağ çekme yöntemi ile kombine kullanılır.

NE ZAMAN UYGULANIR?

Her zaman uygulanabilir. Özellikle sağlıklı bir yaşam, spor ve diyet ile sabit kilonuza ulaştıktan sonra aşırı sarkan bölgelerinizden kurtulmak için ideal bir ameliyattır.

AMELİYAT ÖNCESİ

Kişi hakkında medikal bilgi alınır, genel vücut muayenesi yapılır.Fazla yağ ve sarkmış olan deri bölgeleri belirlenir. Kesi yerleri belirlenir. Uygun fotoğraflama yapılır.

AMELİYAT

Genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık ameliyat süreli 1-2 saat kadardır. Üst kol iç yüzünden kola paralel lineer kesi ile girilir fazla deri ve yağ çıkarılır. Koltuk altı aksillaya kadar uzanabilir. Ameliyat bölgesine dren yerleştirilir. Destekleyici özel korse giydirilir.

AMELİYAT SONRASI

Beslenme erken dönemde başlar. Beslenme sonrası yürütülür. Sıklıkla aynı gün taburcu edilir. Ağrı şişlik ve morluk o bölgelerde olabilir. 2-3 gün içinde banyo yapılmasına izin verilir. Özel korse 4-6 hafta giyilir. Bir hafta içinde işe rahatlıkla geri dönülür. Erken dönemde hafif günlük aktiviteler yapılabilir. Ağır aktivitelere 1 ay sonra izin verilir.

YAN ETKİLER

Genel anesteziye ya da ameliyata bağlı istenmeyen etkiler olabilir. Yara yerinde gerginliğe bağlı yara iyileşme problemleri, düzensizlikler veya görünür kalıcı izler olabilir. Uygun korse tedavisi çok önemlidir. Doktorunuzla beraber iz tedavisi ameliyat sonrası yapılacaktır.

SONUÇ

Gergin ve genç kol görüntüsü elde edilir. Kişi özgüveni artar ve genel beden sağlığına da katkıda bulunur. Yağ çekme ameliyatı sıklıkla eşlik eder.

Menü