Lazer epilasyon yan etkileri var mıdır?

Lazer epilasyon yan etkileri var mıdır  hakkındaki sorularınız ve  Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar, lazer epilasyonun botox uygulamasından sonra en çok uygulanan estetik prosedür olduğunu göstermektedir. Lazer epilasyon etkili ve güvenli bir yöntem olduğunu 1997 yılında FDA onayı alarak kanıtlamıştır. Lazer epilasyonun etkili ve kalıcı sonuçları hakkında bugün birçok klinik çalışma mevcuttur. Etkinli ve güvenli olduğu kanıtlanmış lazer epilasyonda amaç artık hasta konforudur.  Bu amaçla yapılan çalışmalar her geçen gün artmaktadır. Uygulama esnasında duyulan ağrıyı azaltmak, hızlı uygulama bu çalışmaların başında gelmektedir. Bir diğer önemli husus da koyu tenli kişilerde ve bronz tende lazer epilasyon yapılabilmesine olanak tanıyan teknolojik yeniliklerdir.

Cilt tipine ve kılların rengine göre belirlenen lazer epilasyon işlemi temizlenmiş cildin soğutulmasıyla lazer ışınlarının kıl köklerinde hasar yaratması amacıyla cilt yüzeyine yapılan atışlar şeklinde uygulanır.

İstenmeyen tüylerin bulunduğu bölgenin cilt tipi, tüylerin yapısı, kalınlığı ve renk koyuluğu gibi etmenler göz önüne alınarak, profesyonel uygulayıcı uzmanlar tarafından seçilen en uygun lazer sistemi ile ilk seanstan itibaren tüylerde azalma başlar. Yeterli seans sayısında uygulamanın ardından kalıcı sonuçlar elde edilir.

Lazerli epilasyon yöntemi 20 yılı aşkın bir süredir dünyada istenmeyen tüylerin tedavisinde kullanılmaktadır. Doğru lazer sistemleri uzman uygulayıcılar tarafından kullanıldığında kıl tipine ve cilt rengine göre doğru doz ayarlaması yapıldığında lazer epilasyonun yan etki riski düşüktür.

Tedaviye başlamadan önce cilt tipiniz ve kıl renginizin lazerli epilasyon yöntemine uygun olup olmadığı, lazer tedavisine engel teşkil edecek bir hastalığınızın bulunup bulunmadığı ve aldığınız ilaçların lazerle etkileşimi değerlendirilmelidir. Muayene sonucunda hormon tetkiklerine gerek duyulmuş ise lazer tedaviniz test sonuçlarıyla birlikte planlanmalıdır.

Tedavi sonrası cilt üzerinde kızarıklıklar görülebilir. Bunlar genellikle bir-iki saat nadir durumlarda 1-2 günde tamamen iyileşir. Kıl köklerindeki küçük kabarıklıklar etkin doz çalışıldığının göstergesidir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü