Lazer epilasyon zararlı mıdır?

Lazer epilasyon zararlı mıdır ? sorusu günümüzde sıklıkla sorulan bir sorudur. Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri kökünden zayıflatıp çıkmasını ve düzenli seanslar ile yok edilmesini sağlamaktır. Bu seanslar bölgenin ve tüylerin yapılarına göre değişkenlik göstermektedir. Lazer epilasyonlar ile ilgili toplumda birçok yanlış ve gereksiz bilgi dolaşsa da aslında profesyonelce uzman tarafından yapılan lazer epilasyonların insan sağlığına kesinlikle bir zararı bulunmamaktadır. Lazer epilasyon yaptırmaya karar verildikten sonra uzmana danışılmalı ve gerekli tetkikler yapıldıktan sonra epilasyona engel olabilecek durumun saptanmaması halinde uzman tarafından gerçekleştirilebilir bir operasyondur.

Lazer epilasyon hem erkeklerin hem de kadınların başvurduğu kalıcı ve sağlık açısından risk teşkil etmeyen bir yöntemdir. Kadınlar için güzel ve pürüzsüz bir cilt vazgeçilmez bir yöntemdir. Günlük yaşamda kullanılan tüy dökücüler, ağdalar veya tıraş kıl köklerini yüzeysel olarak alır ve tamamen yok olmalarında etkili değildir. Sadece kısa süreliğine bir temizlik sağlarlar. İstemeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu lazer epilasyon yöntemidir. Günümüzde sıklıkla tercih edilen ve kullanılan epilasyon cihazları bulunmaktadır. Lazer epilasyon köklere atışlar yapılıp kıl köklerinin yok edilmesini amaç edinen bir operasyondur. Kişiye herhangi bir ağrı yaratmaz. Epilasyon için kullanılacak olan cihaz kişinin cilt yapısına ve bölgedeki tüylerin yapısına bağlı olarak tercih edilir. Seans sayısı da yine cilt tipine bağlı ve hangi bölgede işlem yapılacağına göre değişiklik gösterir.

Bir estetik cerrahi uzmanı tarafından yapılacak tetkiklerin sonucunda cildin detaylıca kontrolü yapılmalıdır. Ciltte sivilce ,uçuk egzama gibi durumlar var ise güneş ışığı alerjisi veya solaryumda  cilt tahriş olmuşsa bu gibi durumların tedavisi bitene kadar epilasyon işlemine başlanmaması gerekir. Özellikle hamilelerde lazer epilasyon önerilmemektedir. Lazer operasyon diğer tüy alma yöntemlerine göre daha az can yakıcı bir yöntem olması sebebi ile sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Üstelik birkaç seanstan sonra istenmeyen tüylerden tamamen kurtulma şansı verir. Lazer epilasyon istenilen bölgeye uygulanabilir önemli olan işinde profesyonel ve hijyenik bir klinik içerisinde bu işlemlerin gerçekleştirilmesidir. Uygulama esnasında ufak kızarıklıklar yaşanır ancak bu durum geçicidir.

Lazer epilasyon zararlı mıdır? sorunuza detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü