Lazer epilasyonun cilt rengine göre etkileri nedir?

Lazer epilasyonun cilt rengine göre etkileri nedir hakkındaki sorularınız ve  Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar, lazer epilasyonun botox uygulamasından sonra en çok uygulanan estetik prosedür olduğunu göstermektedir. Lazer epilasyon etkili ve güvenli bir yöntem olduğunu 1997 yılında FDA onayı alarak kanıtlamıştır. Lazer epilasyonun etkili ve kalıcı sonuçları hakkında bugün birçok klinik çalışma mevcuttur. Etkinli ve güvenli olduğu kanıtlanmış lazer epilasyonda amaç artık hasta konforudur.  Bu amaçla yapılan çalışmalar her geçen gün artmaktadır. Uygulama esnasında duyulan ağrıyı azaltmak, hızlı uygulama bu çalışmaların başında gelmektedir. Bir diğer önemli husus da koyu tenli kişilerde ve bronz tende lazer epilasyon yapılabilmesine olanak tanıyan teknolojik yeniliklerdir.

Cilt tipine ve kılların rengine göre belirlenen lazer epilasyon işlemi temizlenmiş cildin soğutulmasıyla lazer ışınlarının kıl köklerinde hasar yaratması amacıyla cilt yüzeyine yapılan atışlar şeklinde uygulanır.

İstenmeyen tüylerin bulunduğu bölgenin cilt tipi, tüylerin yapısı, kalınlığı ve renk koyuluğu gibi etmenler göz önüne alınarak, profesyonel uygulayıcı uzmanlar tarafından seçilen en uygun lazer sistemi ile ilk seanstan itibaren tüylerde azalma başlar. Yeterli seans sayısında uygulamanın ardından kalıcı sonuçlar elde edilir.

Lazer teknolojisinden yararlanılan lazer epilasyon yöntemi cilde ve tez bezlerine zarar vermeden, yalnızca kıl köklerini hedef aldığı için zararsız ve güvenli bir uygulamadır.

Nadiren de olsa uygulama sonrasında kızarıklık ve kabarma gibi geçici yan etkiler oluşabilir. Olası yan etkiler uygulamayı takip eden 5-30 dakika içerisinde tümüyle kaybolur. Ciltte herhangi bir rahatsızlık hissi oluşmaz.

Uygulamanın ardından ciltte hasar, kalıcı iz veya leke oluşmamalıdır. Bunun için de cilt rengi, kıl yapısı ve yoğunluğu gibi etmenler gözetilerek doğru sistem seçilmeli ve uygulama uzman kişilerce, güvenli kuruluşlarda yapılmalıdır. Doğal olmayan yan etkilerle karşılaşmamak adına sağlığı öncelik belirlemeyen, ticari yaklaşımlı uygulama merkezlerinden kaçınılmalıdır.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü