Liposuction Etkisi Hemen Görülür mü?

Kocaeli cilt bakımı ve güzellik işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’ te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz. 

Liposuction cerrahi yöntemlerle belli bir alan için yapılan bir yöntemdir. Kilo problemi olmayan ve bölgesel zayıflama yöntemiyle uzaklaştırılamayan yağlar vardır. Bu yağların cerrahi yöntemlerle vücuda daha iyi bir şekil kazandırılması için yapılan yönteme Liposuction denir. Halk arasında yağ aldırma olarak bilinir. Genellikle kalça, basen, karın, bel, diz gibi bölgelerde ve bölgesel fazlalıkların olduğu bölgelerde uygulanır.

Liposuction operasyonu öncesi diğer cerrahi operasyonlar gibi uzman doktorlar tarafından görüş alınması gerekmektedir. Bu yöntem elbette bir zayıflama yöntemi değildir.  Yalnızca bölgesel incelmeyi ve vücut hatlarının daha düzgün bir hal almasını sağlayan bir yöntemdir. Öncelikle eğer kilo probleminiz varsa kontrollü bir diyet ve spor programıyla bu kiloların üstesinden gelmeniz gerekmektedir. Ardından diyet ve sporla uzaklaşmayan bölgesel yağ fazlalıkları için bu yönteme başvurmanız sizin için daha uygun olacaktır. 

Liposuction herhangi bir sağlık problemi bulunmayan, hamile ya da yeni doğum yapmış olmayan herkese uygulanabilir bir yöntemdir. Ancak sağlık sorunları bulunan kişiler mutlaka doktora görünmeli ve belli testlerden geçmelidirler. Eğer var ise risk faktörleri belirlenmeli ve tehlikeli durumlara karşı önlemler alınmalıdır. Her ne kadar her yaştaki insanlara yapılabiliyor olsa da ilerki yaşlarda bulunan insanların vücut elastikiyetleri kaybından dolayı uygulanamaz. 

Liposuction uygulaması yapılmış olması eski halinize geri dönmeyeceğiniz anlamına gelmemektedir. Eğer kendinize dikkat etmezseniz yine eski halinize gelebilirsiniz. Yani tekrar kilo almayacağınız anlamına gelmemektedir. Ameliyat sonrası düzenli yaşam şekli, diyet, spor ve egzersizlerinize önem vermek çok önemlidir. Ayrıca eğer sık sık kilo alıp verme sorununuz mevcutsa işte bu uygulamanın işe yaraması pek mümkün olmayacaktır. 

Operasyon sonrası özel olarak üretilmiş korseler 4 ila 8 hafta arası kullanılmalıdır. Ödem ve morluklar görülebilme ihtimali vardır. Ancak bu durum zamanla ortadan kalkacaktır. İşlemden bir hafta sonra dikişler alınır. Bir ila üç hafta arasında bir sıkıntı olmazsa kişi günlük hayatın geri döner. 

Detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz. 

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Liposuction Etkisi Hemen Görülür mü?
Menü