Liposuction Tedavisini Kimler Yapar öğrenmek için doğru yerdesiniz.

 

Liposuction, yani vakumlama tekniği kullanılarak vücuttaki karın, basen , kol gibi bölgelerde yağ alma işlemine verilen addır. Spor veya kilo kaybına rağmen azalma göstermeyen yağların olduğu ve şikayetlere bağlı yapılan ve bölgedeki fazla olan yağlı bölgelerin azaltmayı amaçlayan operasyona verilen addır. Ticari anlamda liposhaping olarak anılan uygulamaların tamamı yine liposuction ameliyatıdır.

Lıposuction da deriye küçük kesiklerden sokulan içi boş borucukların deri altındaki yağ dokusunun emilmesiyle yapılır. Emme işlemi bu küçük borucuklara bağlı vakumlama tekniği ile yapılmaktadır. Liposuctionda ki “suction” vakumluma demektir.

Bireylerin ergenlikten itibaren vücutlarında ki yağ dokusu artmasa da hacim kazanır.

Liposuctionda ki amaç ise yağ sayısını ve hacmini en aza indirgemektir. Liposuction ameliyatı genel olarak genel veya lokal anestezi altında ameliyathane ortamında yapılmaktadır. Yağ miktarına bağlı olarak ameliyat süresi değişebilmektedir. Genelde en düşük 30 dakika en yüksek süre ise 6 saat olarak değişkenlik göstermektedir.

Liposuction Tedavisini Kimler Yapar

Yağ oranı genetik faktörlere ve yaşam tarzına bağlı olmasına rağmen kişinin fizyolojik yapısı da çok etkilidir. Üst gövde ince olmasına rağmen alt bölgedeki basenler orantısız bir şekilde genişleyebilir.  Veya alt bölgede ki basen oranı daha zayıfken üst bölgede bel simidi oluşabilir. Boyun bölgesindeki kilo kaybına rağmen yüzde incelmeyen gıdı da bunlara örnek olarak verilebilir.

Ne kadar diyet ve spor yapsanız da vücut yağ oranınız orantısız bir şekilde kalmaya devam eder Liposuction ile yağ aldırma konusunda daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Liposuction bir kilo verme yöntemi değildir diyet ve spora rağmen kalıcı olan yağlarınızın vakumlama yöntemiyle alınabilmesi durumuna denir. Liposuction yaptırmak istenen hastalar diyet ve spora yönlendirilip sonuç alamadıktan sonra Liposuction ameliyatı tercih edilmelidir.

Liposuction ameliyatı sonrasında ise hastaya yatış gerekmemektedir. Daha uzun süren ameliyatlarda ise yatış gerekli olmaktadır. Ameliyattan sonraki ilk 3-4 gün dikiş bölgesinde ağrıların olması gayet normaldir. Doktorunuzun uygun gördüğü ağrı kesiciler bu ağrıların geçmesi için yeterli olacaktır.  İlk hafta morluk ve şişlik olması gayet normaldir. Bunlar zamanla kaybolacaktır. 3 4 gün boyunca yatıp dinlenmeniz en sağlıklı olandır fazla harekette dikişleriniz zarar görebilir. Ameliyattan 10-15 gün arası da yürüyüşe 2 ay sonra da ağır sporları yapmanız uygun olacaktır.

Liposuction Tedavisini Kimler Yapar Daha fazla bilgi almak için bizi takip edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü