Meme başı ameliyatı işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

AMELİYAT ÖNCESİ

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, ameliyat hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, ameliyat sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez. Gerekli ölçımler yapıldıktan sonra simetriyi sağlayacak şekilde uygun çizimler yapılır.

AMELİYAT

Lokal anestezi altında, muayenehane şartlarında uygulanır. Yeniden yapılmış meme üzerindeki kendi dokunuz uygun yöntemlerle katlanarak 3 boyutlu kabarık meme başı oluşturulur. İşlem yaklaşık 30 dakika kadar sürer. Özel bir pansumanla kapatılır.

AMELİYAT SONRASI

Onarım sonrası 24 saat kapalı tutulur, daha sonra özel bantlarla banyo yapılabilir. İş gücü kaybına sebep olmaz. Birinci haftanın sonunda dikişler alınır. İşlemden 2-3 ay sonra dövme (tatuaj) yöntemi ile meme başı etrafı koyu renkli alan yapılır. Böylece meme rekonstrüksiyonu yani yeniden meme yapma ameliyatları tamamlanmış olur.

  • Yağ enjeksiyonu veya meme protezi yapılması hasta ve doktorun ortak kararı ile seçilmelidir.
  • Gelişmiş teknolojiler ile üretilen meme protezlerinde geçmişte yaşanılan belirli bir süreden sonra değişmesi gerektiği, meme protezinin patlaması gibi problemler asla oluşmaz. Çünkü yapay malzemeden üretilen bu meme protezleri jel bir yapıda değildir ve kesinlikle sorun yaşanmaz.
  • Meme implantı olarak da bilinen protezler meme altı, meme ucu veya koltuk altından meme bölgenize yerleştirilebilir.
  • Meme içerisine yerleştirilen protezlerin yapısına önem verilmeli ve ameliyat sonrasında yapay bir görüntü ortaya çıkmamalıdır.
  • Meme büyütme ameliyatından sonra hastanın durumuna göre aynı gün evine gidebilir
  • Meme dokusunda değişim olmamalı ve gerçek meme hissini yaratmalıdır.
  • Meme protezlerinin süt kanallarına zarar vermemesine ve ameliyat sonrası emzirmede problem olmayacağına dikkat etmelisiniz.
  • Meme ucu hissizliği oluşmamalıdır.
  • Alanında uzman bir hekim her zaman sizi en iyi şekilde yönlendirecektir. Meme implantı büyüklüğünün seçimi, ameliyat tekniğinin tercihi ve ameliyat sonrası doğum yapılacaksa süt bezlerinin korunması gibi size ileriye dönük çözümler üretilmelidir. Hasta ile doktor arasında istek ve beklentiler net olarak belirlendikten sonra başarılı bir meme büyütme işlemi gerçekleşecektir.

Meme başı ameliyatı hakkında detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü