Meme büyütme sonrası emzirme nasıl yapılır?

Silikon meme protezi ameliyatı olanlar emzirebilir mi veya silikon yaptıranlar ileride emzirebilir mi soruları en sık rastladığımız endişelerin başında gelir.

Meme bir kadın için hayati olmamasına rağmen en önemli organlardan birisidir. Süt vermek için üretilen memelerin şekli de hemen her kadını ilgilendirir. Hemen hemen her kadın dolgun ve dik memelere sahip olmak ister. Ancak bazen doğuştan istenen meme şekline sahip olunamadığı gibi bazen de yaşlanma, bazı hastalıklar, doğumlar veya kilo alıp verme sonucu meme şekli bozulabilir. Sonuçtan mutsuz olan kadınlar da biz estetik cerrahların kapısını çalar.

Kadınlar bedenlerinin hangi bölümüyle ilgili estetik düşünürlerse düşünsünler zihinlerinde birçok soruyla hekime geliyor. Söz konusu olan meme gibi bir organsa bu soruların içine anne olmakla birlikte gelişen kaygılar da ekleniyor.

Daha fazla bilgi için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Memesine silikon taktığımız hastalarımız, rahatlıkla bebeklerini emzirebilir. Silikonun varlığı süt vermeye engel değildir. Engel olmamasının nedeni ise, silikon protezi memeye yerleştirirken süt kanallarına zarar vermememizden kaynaklanır.

Buradan herhangi bir doku çıkarmayız, bu nedenle süt kanallarından anne sütünün geçerek bebeğin ağzına ulaşmasında bir engel yoktur.

Meme büyütme ameliyatının emzirmeye olumlu katkısı olabilir. Kas arkasına konan bir silikon meme bezini öne doğru iteceği için bebek meme başını ağzına daha rahat alabilir. Böylece emme fonksiyonu daha etkin olmuş olur. Meme ucu çökük hastalarda eğer uç el ile oynanarak çıkarılabiliyorsa meme arkasına konan silikon ile meme ucu dışarı çıkabilir. Bu da emzirmeyi rahatlatan bir durumdur.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü