Meme Estetiği ile Simetrik Yapı Düzelir mi?

Günümüz teknolojisi ile geliştirilen estetik cerrahisi ile meme estetiği son yıllarda kadınların sıklıkla tercih ettiği estetik işlemlerden birisidir. Meme dokusu doğum, emzirme, yaşlanma ve gelişimsel bozuklar nedeniyle şekil bozukluğuna uğrayabilir. Bunun ile birlikte yaş almaya bağlı olarak deforme olabilir ya da doğuştan fazla küçük ya da büyük forma sahip olabilmektedir. Bu gibi durumlar kişilerin özgüven sorunları yaşamasına veya psikolojik problemlere yol açmasına neden olmaktadır.  Ayrıca kişinin fiziksel özelliklerinden memnun olması, sağlıklı bir beden imajı oluşturmasıyla ilişkili olarak psikolojik durumuna yansıyan önemli bir faktördür. Son yıllarda estetik cerrahisinde yaşanan teknolojik gelişmeler ile birlikte özellikle kadınlarda estetik operasyonlara talep artış göstermiştir. Meme estetiği operasyonları, alanında uzman kişiler olan plastik cerrahlar tarafından yapılır. Memenin şeklinin ve oranının standart bir ölçüsü olmamakla beraber, her vücudun kendine uygun meme tipine sahip olması tercih edilmektedir.

Meme kişinin yaşına, kilosuna, boyuna, vücut yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kadınların vücut yapılarında çok fazla dikkat ettiği ve önem verdiği konulardan bir tanesi de meme büyüklüğü ve estetik görünümüdür. Buradan hareketle, meme asimetrisini düzeltme, implant tekniği ile hacmini arttırma, memenin dış görünümünü düzeltme, meme büyüklüğünden kaynaklı sırt ve boyun ağrıları, duruş bozukluğu gibi faktörleri ortadan kaldırma ve kişinin kendisine uygun ve arzu ettiği görünümü sağlamak hedeflenir.

Yağ enjeksiyonu endikasyonu ve meme implantları, bu sonuçları elde etmek adına tercihler arasında bulunur. Fakat yağ enjeksiyonu endikasyonu, sınırlı seçenek bulundurduğu için implantlar daha fazla tercih edilen cerrahi müdahaleler arasındadır. Meme implantları, tek başına meme büyütme ve meme şekillendirme için yaygın olarak tercih edilen yöntemdir.

Meme Estetiği ile Simetrik Yapı Düzelir mi? sorusunun cevabına gelecek olursak evet estetik operasyonların sonucunda simetrik yapı düzeltilebilmektedir. Estetik operasyonlar neticesinde vücut yapısı, boy, kilo, yaş faktörleri göz önünde bulundurularak meme estetiği ve meme büyüklüğü şekillendirilebilmektedir. Cerrahi müdahaleler sonrasında estetik düzen eskiye oran ile ciddi bir şekilde değiştirilebilmektedir.

 

Meme Estetiği ile Simetrik Yapı Düzelir mi?  sorunuza daha detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü