Meme estetiği süt bezlerine zarar verir mi?

Meme estetiği süt bezlerine zarar verir mi hakkındaki sorularınız ve  Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Meme büyütme estetiği anne olunması durumunda süt vermeye engel olmaz. Özellikle meme implantının kasın altına yerleştirilmesi riskin daha da azalmasını sağlıyor. Meme implantının nasıl bir teknik ile yerleştirileceği var olan memenin durumuna ve hastanın cildin kalitesine bakılarak planlanır. Meme büyütme estetiğinde silikon implant hastanın memenin süt kanallarına zarar vermeden yerleştirilir. Meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarında daha fazla risk olsa da bu ameliyatlarda da aynı şekilde memenin işlevsel yapısı korunmaya özen gösterilir. Meme büyütme estetiği genel olarak basit ve güvenilir bir girişim olsa da her cerrahi girişimde olduğu gibi, az da olsa cerrahi riskler taşıyabilir. Bunun için plastik cerrahın ve ameliyatın gerçekleştirileceği sağlık merkezinin çok dikkatli seçilmesi gerekir.

Meme küçültme ameliyatındaki süt verme sorunu yüzünden diğer estetik meme ameliyatları da kuşkuya sebep olmuştur. Hemen sizi rahatlatalım, meme büyütme ameliyatı süt vermeye engel olmaz. Çünkü ameliyatta ne süt bezlerine ne de süt kanallarını dokunmuyoruz. Ancak meme başından silikon konan ameliyat tekniğinde meme bezi ve süt kanallarının yakınından geçildiği için acaba risk var mıdır diye düşünmeden kendimi alamıyorum. Benim tercih etmediğim bir teknik olduğu için bu konuda fazla kişisel tecrübem yok. Okuduğum kaynaklarda bu konuda bir risk yaşanabileceği söyleniyor.

Meme büyütme ameliyatının emzirmeye olumlu katkısı olabilir. Kas arkasına konan bir silikon meme bezini öne doğru iteceği için bebek meme başını ağzına daha rahat alabilir. Böylece emme fonksiyonu daha etkin olmuş olur. Meme ucu çökük hastalarda eğer uç el ile oynanarak çıkarılabiliyorsa meme arkasına konan silikon ile meme ucu dışarı çıkabilir. Bu da emzirmeyi rahatlatan bir durumdur.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü