Meme Küçültme İşlemi Nasıl Yapılır

Meme Küçültme Operasyonu Süreci rahat ve başarılı bir şekilde geçirmenin en doru yolu alanında uzman hekim ile sağlıklı bir süreç yönetmektir. Kadınlar için belki en önemli estetik güzellik göğüslerdir. Zaman içerisinde meme dokusunda oluşan doku kaybı meme de sarma meydana getirir. Büyük göğüslerden şikayetçi olan bayanlar bu konuda çeşitli arayışlara girmektedir. normalin üstünde göğüs büyüklüğünün sıkıntısı da oldukça büyüktür. Çok büyük göğüs gündelik hayatında çok sıkıntı yaşayan, göğüs altları pişik olan ve kullanacak uygun sütyen bulamayan bayanların sayısı oldukça fazladır. Göğüs büyüklüğü normal olsa bile göğüslerinde sarkma yaşayan bayanlarda da genel olarak bir mutsuzluk söz konusu olmaktadır.

Meme Küçültme İşlemi Nasıl Yapılır

Meme küçültme meme dikleştirme ameliyatları meme altından iki türlü kesik açılarak yapılmaktadır. Bu kesikler ya ters t şeklinde ya da Lolipop şeklinde olmaktadır. Bu kesikler ile memede küçültme ya da dikleştirme işlemleri rahatça yapılabilmektedir.

Hasta meme operasyonunda sonra bir gece hastanede tutulmaktadır. Hastalarda diren üç gün takılı kalmaktadır. 3. Gün sonunda da diren çıkartılır. Bundan sonra bir ve iki haftalık kontrolleriniz başlar ve  2. Haftanın sonunda dikişler alınır. Bu işlemden sonra ise iz giderme işlemleri yapılmaktadır.

İzler her ameliyatta olduğu gibi meme operasyonu sonrasında da olacaktır. Bu izler bikini ya da sütyen ile kapanır şekildedir. Zaten zamanla bu izlerin rengi açılacak ve ten renginizle aynı hale gelecek ve belirginliği ortadan kalkacaktır.

Meme operasyonundan sonra dikkat etmenizi gerektiren konular olacaktır. Ameliyat sonrasında ağır hareketlerden kaçınmanız gerekecektir. Pansumanlarınızı mutlaka yaptırmalısınız. Size verilen sütyeni altı hafta boyunca mutlaka takmalısınız.

Meme Küçültme İşlemi Nasıl Yapılır hakkında daha detaylı bilgi almak ve merak ettiğiniz sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü