Mezoterapi işlemi ne kadar sürer?

Mezoterapi işlemi ne kadar sürer hakkında sorularınız ve Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Mezoterapi; vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin tek başlarına ya da genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanması tekniğidir. Enjekte edilecek maddeler kişiye ve kişinin isteklerine uygun olarak seçilir.

Mezoterapinin en çok uygulandığı durumlar: Cilt yaşlanması ve sarkması, leke tedavisi, güneş lekeleri, selülit, saç dökülmesi, saç tedavisi, kellik, alerji, spor yaralanmaları, vitiligo, fibromiyalji, kilo kaybı, gözaltı morlukları, göz altı torbaları, akut ve kronik ağrılar, deri çatlakları, damar hastalıkları  vb.

Tedaviye cevap problemin şiddetine, kişinin yaşına ve cilt yapısına bağlı olmakla birlikte genellikle 2. veya 3. seanstan sonra görülmeye başlanır.

Bu yönüyle geniş bir yelpazede kullanılan mezoterapi, kişinin şikayetlerine ve isteklerine göre şekillendirilebilir. Mezoterapi uygulamaları sırasında, enzimler, aminoasitler, vitamin ve mineraller, derinin orta tabakasına tek başına verilebileceği gibi mezoterapi cihazı tarafından hazırlanan karışım şeklinde de uygulanabilir.

Mikroenjeksiyon tekniğiyle cildin orta tabakasına enjekte edilen mezoterapi serumları, pek çok farklı türde hazırlanabilir. Bu noktada kişinin şikayetlerinin belirlenmesi son derece önemlidir.

Seans süresi ise kısadır. Enjekte aşaması orta dereceli problemler için ve çok geniş olmayan bir uygulama alanı için 20 dakikadır. Buna ek olarak bölgesel hissizlik veren kremin etkisi için 15 dakika gereklidir.

Yüz mezoterapisinde (mezolift) uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülebilir. Yüz mezoterapisinde (mezolift), hazırlanan karışım çok küçük ve ince iğnelerle cilt içine veya üstüne verilir. Yüz mezoterapisi (mezolift) sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur. Yüz mezoterapisi (mezolift) başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Yüz mezoterapisi (mezolift) sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Menü