Revizyon Burun Cerrahisi Nedir?

Revizyon burun cerrahisi işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Revizyon rinoplasti (veya ikincil burun ameliyatı) birinci burun estetiğinden sonra devam eden veya sonrasında ortaya çıkan istenmeyen bir durumu düzeltmek için uygulanan cerrahi bir operasyondur. Birinci ameliyattan sonra burnun görünümünü veya işlevselliğini düzeltmek için yapılır.

Revizyon oranları, genelde cerrahın deneyimine göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte, cerrahlarının, deneyime ve uzmanlığa bakılmaksızın da bazı durumlarda revizyona ihtiyaç duyulabilir. Bu durum, burun estetiği operasyonlarının karmaşıklığından kaynaklanır ve ameliyat başladıktan sonra bazen beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda da burnun karmaşık yapısı nedeniyle iyileşme sürecinde komplikasyonlar ortaya çıkabilir.Peki revizyon talebine ne neden olur;

Revizyon talebi, genelde estetik amaçlı olsa da sağlık gibi başka nedenler de ortaya çıkabilir. Bu hastaların bazıları, aldıkları sonuçların çok doğal olmadığını veya diğer yüz özellikleriyle uyumlu olmadığını düşünebilir. Bir diğer neden ise cerrahtan beklentilerinin sonuçla uyuşmamasıdır. İyileşme sürecinde ortaya çıkan beklenmedik durumlar da revizyon talebi olarak karşımıya çıkabilir. Bazı hastalar ise, fonksiyonel bir nedenle revizyon ihtiyacı duyabilir. Bu durumlar da septoplasti gibi fonksiyonel burun cerrahisi de önerilebilir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Menü