Saç İçin Kök Hücre Tedavisi Uygulanır mı? hakkında bilgi almak için bizleri takip ediniz.

Kılcal damar nedir?

Kılcal damarlar ince damarların çapının büyümesi, genişlemesi veya yüzeye yakın ince bir çizgi olarak görünür hale gelmesiyle oluşmaktadır. Toplumda oldukça yaygın olan bu damarlanma, yüz ve bacaklarda daha sık görülmekle birlikte vücutta herhangi bir bölgede de oluşmaktadır. Genellikle açık tenli insanlarda ortaya çıkmaktadır. Ciltte hassasiyet yaratan kılcal damarlar, kırmızı lekeler ve yüzde kırmızılığa sebep olmaktadır. Özellikle yüzde görülen kılcal damarlanma kişilerin psikolojilerini, iş ve sosyal hayatlarını da olumsuz yönde etkilemektedir.

Yüzde kılcal damarlar neden oluşur?

  • Genellikle cildin ince yapıda ve hassas olması.
  • Akne rozase hastalığı.
  • Güneş ışınlarına uzun süreli maruziyet.
  • Uzun süre kortizonlu krem kullanımı.
  • Lupus veya benzeri hastalıklar.
  • Radyasyon tedavileri.
  • Doğum kontrol hapları ve hormonal tedaviler.
  • Yaşlılık veya genetik faktörler.
  • Hematojik hastalıklar.
  • Burun ameliyatları yüzdeki kılcal damar çatlamasının nedenleri arasında sayılmaktadır.

Saç İçin Kök Hücre Tedavisi Uygulanır mı? hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret ediniz.

Lazer İle Damarlar ve kılcal damarlar nasıl Yok Edilir?

Geçmişte ana bu sorunu ortadan kaldırmak için kullanılan yöntem, onları sık sık komplikasyonlara neden olan elektrikle yakmaktı. Lazer ışığı enerjisi hedeflenen damar üzerinde yoğunlaşır. Enerji daha sonra lazerden damara aktarılır ve damarlar tarafından emilerek kanın tıkanmasına neden olabilir. Damar artık kan taşımadığından, vücut tarafından emilir ve kırık kılcal damarların görünümünü ortadan kaldırır. Tedavi prensibi yukarıda da belirtildiği gibi damarların ve kılcal damarların optik enerjiyle mekanik olarak yok edilmesine dayanır. Kırmızı kan hücresindeki bir protein olan hemoglobin, lazer ışınlarını emer, kan damarlarını tahrip eden enerji açığa çıkar.

İyileşme süreci nasıldır?

Uygulama bölgesinde erken dönemde hafif bir şişlik ve kızarıklık olur. Genellikle herhangi bir reaksiyon olmadan iyileşir. Bazen birkaç gün sürecek küçük kabuklanmalar olmaktadır.

Lazer uygulaması sonrası kılcal damar çatlamaları ne zaman yok olur?

Lazer uygulaması sonrası ince kılcal damar çatlamaları hemen yok olmaktadır. Daha kalın kılcal damar çatlamalarında ise o bölge rengi koyulaşır böylece birkaç hafta içinde renk açılarak kaybolur.

Saç İçin Kök Hücre Tedavisi Uygulanır mı? hakkında bilgi almak için bizler ile iletişime geçiniz. Bizleri sosyal medyadan takip ediniz.

Menü