Selülit Nedir?

Kocaeli cilt bakımı ve Selülit genellikle uyluk, kalça, karın bölgelerinde ve deri altı yağ dokusunu etkileyerek portakal kabuğu görünümü olarak tanımlanan girintili çıkıntılı bir dokuya sebep olan bölgesel metabolik bozukluk olarak tanımlanır.güzellik işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’ te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz. 

Selülit Nedir? 

Selülit genellikle uyluk, kalça, karın bölgelerinde ve deri altı yağ dokusunu etkileyerek portakal kabuğu görünümü olarak tanımlanan girintili çıkıntılı bir dokuya sebep olan bölgesel metabolik bozukluk olarak tanımlanır. Portakal kabuğu dokusu derinin altında biriken ve genişleyen yağ hücreleri ile cilt yüzeyine dik uzanan ve septa adı verilen lifli bantlarının bir araya gelmesiyle ortaya çıkar. Genişlemiş yağ hücreleri şişkinlikler oluştururken, sıkı septa yağ dokusunu büzerek çukurluğa sebep olur. Böylece pürüzlü bir görünüm ortaya çıkar.  

Selülit Neden Olur? 

Selülitin tam nedeni bilinmemekle birlikte dengesiz ve yanlış beslenmeden, sigara kullanımı, hareketsiz yaşam ve çok oturma, kilo alımı ve kilo kaybı, genetik ve hormonsal değişiklikler selülitin sebepleri arasındadır. Ayrıca dar kıyafet giyilmesi de bu nedenlerin arasındadır. 

Selülit Riski Altında Olanlar Kimler? 

Bugüne kadar yapılan araştırmalarda kadınların yaklaşık %80-90’ında ergenlikten sonra hayatlarının bir döneminde yüksek olasılıkla selülit gelişir. Yaş ilerledikçe görülme olasılığı da artar. Çünkü vücut incelir ve gevşer. Kadınların daha açık tenlilerinde daha sık selülite rastlandığı da gözlemlenmiştir. 

Erkeklerde selülit daha nadir görülmektedir. Erkek cilt altındaki yapının daha farklı olduğundan kaynaklı olduğu düşünülmektedir. Kilo alımı selüliti arttırır. Zayıf insanlarda da az olasılıkla rastlanmaktadır. 

Selülit Nedir? Konusunda en etkili çözümler için sizler ile iletişime geçmek isteriz. Detaylı sorularınızı Belma Kapılı Kliniğine yöneltebilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Selülitin Tedavisi Nasıl yapılır? 

Selülitin tamamen etkili özel bir tedavi yöntemi yoktur. Ancak aşırı kiloları verilmesi, dengeli ve sağlıklı beslenme, düzenli egzersizle kontrollü bir şekilde kilo vermesi ciltteki hoş olmayan görünümü bir miktar iyileştirir. Bunun yanında bazı farklı yöntemler de bulunmaktadır. Lazer destekli lipouction, kriyolipoliz, ultrason tedavisi, retinol krem, karboksiterapi bu yöntemlerdendir. Bu gibi sorunlardan kurtulmak için sizleri de Belma Kapılı Kliniğine bekleriz. 

Selülitten Nasıl Korunuruz? 

Selülitten tamamen korunmanın yolu yoktur. Fakat bazı önlemler alabilirsiniz. Fazla kiloları vermek, spor yapmak, dengeli beslenmek gibi çalışmalar selüliti engellemek için gerekli olan bazı yöntemlerdir. 

Detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz. 

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Selülit Nedir?

Menü