Vajinal daraltma

Vajinal daraltma

Kadınların sıklıkla karşılaştıkları, yaş bağımsız ve tabu olarak gördüğü vajinal şikayetleri yeni bir teknoloji ile artık ameliyatsız yok olabilmektedir.

Cilt yenilemede kullanılan CO2 lazer ile Femilift teknolojisi birleşerek vajinal şikayetler ofis şartlarında azaltılıp yok edilebilmektedir. Bu teknoloji ile vajinal daraltma,  strese bağlı idrar kaçırma, vajen kuruluğu, genital cilt rengi koyuluğu gibi şikayetler tedavi edilir.

Doğuma ve yaşa bağlı olarak vajinal duvarlarda atrofi gelişir, bağ dokusu ve kollajen azalır. Lazer tedavisi ile kollajen üretimi artar ve yeniden yapılanma süreci aktive edilmiş olur. Böylece vajinal daralma ve stres idrar kaçırmada çok başarılı sonuçlar elde edilir.

Strese bağlı idrar kaçırmada erken evrelerde önleme ve tedavi, ileri evrelerde ise ilerleme sağlanır.

İŞLEM ÖNCESİ

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Kişinin gebelik öyküsü mutlaka sorgulanmalıdır. Vajinal muayene yapılmalıdır. Adet döneminde ve herhangi bir vajinal akıntı olmamalıdır. Gerekli görülürse Kadın-doğum hastalıkları konsültasyonu gerekebilir.

İŞLEM

İşlem için anestezi gerekmez. Ofis şartlarında uygulanır. Özel bir prob yardımı ile vajen daraltma için 360 0 vajen duvarlarına lazer atışı yapılır. İdrar kaçırma için yapılacaksa sadece 3 günde atışlar yapılır. Her bölgeye toplam 3 pass yapılır. Kişiye özel problar kullanılır. İşlem yaklaşık 30-40 dakika sürer.

İŞLEM SONRASI

Kişi işlem sonrası günlük hayatına devam edebilir. Ped kullanımı ve kişisel hijyene dikkat etmesi önerilir. Yaklaşık 1 hafta cinsel ilişki önerilmez. Etkisi yaklaşık 2-3 hafta sonra başlar. Seanslar gerektirir. Yaklaşık 1 ay ara ile 3 seans yeterli olmaktadır. Daha sonra yılda 1 kez tekrarlar koruma amaçlı olarak yeterlidir.

SONUÇ

Ped kullanımında azalma, cinsel ilişki sırasında ağrılı ise ağrıda azalma, kayganlaştırıcı kullanılıyorsa kullanımında azalma ve yüzde 85’e varan strese bağlı idrar kaçırmada azalma sağlanır. Önleme amaçlı olarak da doğum sonrası uygulamalar önerilir.

AYNI CİHAZ İLE BAŞKA NELER YAPILIR?

Labioplasti, genital cilt yenileme ve beyazlaştırma gibi işlemler de yapılabilir.

Menü