Vücut Estetiği Çeşitleri Nelerdir? Öğrenmek için doğru yerdesiniz.

 

Vücut Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Estetik cerrahi, kişilerin dış görünüşünde kaza ya da hastalık sonucu oluşan veya doğuştan gelen şekil bozukluklarını eski haline döndürmeye yönelik çalışılan bir alandır. Cerrahi işlemler hem sağlık açısından hem de estetik açıdan yapılabilir. Vücudun farklı bölümlerine estetik ameliyat uygulanabilir. En çok yapılan estetik ameliyat çeşitleri kısaca aşağıda sıralanmıştır:

  • Rinoplasti (Estetik burun ameliyatı),
  • Liposuction (Yağ alma ameliyatı),
  • Meme büyütme, küçültme,
  • Blefaroplasti (Göz kapağı düşüklüğü),
  • Karın germe,
  • Yüze ve dudağa yağ enjeksiyonu,
  • Kepçe kulak ameliyatı,
  • Botox, dolgu uygulamaları,

Bu estetik ameliyat çeşitleri, hastalar tarafından tercih edilebileceği gibi doktorlar tarafından da önerilebilir.

 

Burun Estetiği Fiyatları Hakkında detaylı sorularınız için bizleri takip edebilirsiniz.

Vücut Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

İplerle özel bir iğne yardımıyla cilt altına girilir, kaşın içerisinden geçirilen iplik gerilerek kaşın kaldırılmak istenilen yere gelmesi sağlanır. İp yardımıyla asılan cilt altı dokuları kemik yapıya sabitlenerek düşen kaşlar askıya alınır. İpin üzerindeki tırtıklar kaşın tekrar aşağıya doğru hareketini engeller.

 

Fiziksel olarak daha estetik bir görünüm elde etmek için estetik ameliyat tercih edilebilir. Estetik ameliyatlar, rutin olarak uygulanan ve iyileşme süresi görece kısa olan operasyonlardır. Liposuction Zararlı Mıdır? Ancak, ameliyatın türüne göre uygulama şekillerinde farklılıklar görülür. Burun estetiği, en çok tercih edilen ameliyatlardandır. Bu işlem esnasında, burun şekillendirme, yeniden biçimlendirme, küçültme, burun ucu kaldırma, eğriliği düzeltme gibi pek çok uygulama yapılabilir. Hasta aynı gün içinde taburcu olabilmekle beraber genelde bir gün hastanede misafir edilir.

Liposuction Zararlı Mıdır? Yağ aldırma olarak geçen liposuction ise zayıflamak için değil, bölgesel incelme ile vücudu yeniden şekillendirme için sıklıkla tercih edilir. Yağ alınan bölgeye yaklaşık 5 mm’lik kesiler açılır ve çeşitli yöntemlerle bu yağlar eritilir. Yağlar vakum ile çekilerek alınır ve ameliyat izi kalmaması için kesiler genellikle vücut kıvrım yerlerine gizlenir. Sıklıkla tercih edilen bir estetik ameliyat olan yağ aldırma, ihtiyacı olan herkesin tercih edebileceği bir operasyondur. Uygulama açısından genellikle tüm estetik ameliyat çeşitleri kolay süreçlerden oluşur.

Vücut Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Hastaların estetik veya sağlık amaçlı yaptırdığı estetik ameliyat fiyatları oldukça değişkendir. Estetiğin hangi bölgeye yapılacağı konusu farklılık gösterir. Burun estetiği ile meme büyütme operasyonları farklı fiyatlara sahiptir.

Dudak Dolgusu İyileşme Süreci Ameliyatın ne kadar süreceği ve zorluk derecesi de önemli bir faktördür. Burun ameliyatı oldukça sık yapılan ve kısa süren bir operasyondur. Bu yüzden diğer estetik operasyonlara göre daha uygun fiyatlardadır. Eğer estetik ameliyat sonrası hastanede yatış süresi uzayacaksa, fiyatı yüksek olabilir.

Bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz

Vücut Estetiği Çeşitleri Nelerdir? Hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz

 

Menü