VÜCUT SIKILAŞTIRMA

Zayıflama için en büyük faktör yaşam tarzı değişikliğidir. Zayıflamadaki amaç beden kitle indeksini azaltmaktır. Yaşam tarzı değişikliğini diyet ve spor kapsamaktadır.

Bölgesel incelme ise lokalize vücut konturunda ki fazlalıktır. Özel cihazlar sayesinde bölgesel fazla yağlara müdahale etme şansımız bulunmaktadır. Bizim için gerçek hedef kitlesini oluşturmaktadır. Ancak Cerrahi olarak bölgesel olarak yağlarınızdan kurtulma fikrinizi hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. Yaşam tarzınıza, iş yoğunluğunuza, seans takip edebilecek olanlara göre tedavi değişir. Doktorunuzla yapılacak olan görüşme ile size en uygun tedavi protokolü belirlenir.

Çoklu seans takip edebilecek olanlar, cerrahiye uygun olmayan veya istemeyen hastalar, için kombine sıkılaşma, bölgesel incelme ve sellülit paketleri ile başarı elde etmek mümkün. Merkezimiz de coolshape, vellashape 3, AWT, BBL gibi cihazlar  ve kollajen uyarımı için özel enjeksiyonlar ile size uygun tedavi planı uzman doktorlarımız sayesinde yapılabilmektedir.

COOLSHAPE

Vakum yardımıyla yağlı bölgeyi makine içine çeker. Cilt özel jel örtü ile korunur. İçeri çekilen yağlar hızla sıfır derecenin altında soğutulur ve yağlar dondurulur. Daha sonra yağ hücreleri donarak kendi kendilerine parçalanmaları aktive edilmiş olur. Zaman içerisinde parçalanan yağlar vücut tarafından yavaş yavaş yok edilir ve vakumlanan alan 2-3 hafta sonra yok olmuş olur. İşlem yaklaşık 60 dakika sürer. Tek seansda 2 başlık kullanılabilir. İşlem sırasında ilk 4-5 dakika bölgesel hafif ağrı hissedilir. Kişi günlük yaşamına rahatlıkla devam edebilir. Birden fazla seans gerektirebilir.

VELLASHAPE III

Bölgesel yağlardan kurtulmak için radyofrekans, Kızıl ötesi ışın ve mekanik masajdan oluşan üçlü bir cihazdır. Yağ hücrelerini enerji ile parçalayıp hem de mekanik olarak lenf dolaşımını arttırmasından dolayı parçalanan yağların çabuk metabolize olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda radyofrekans ile sıkılaşma sağlamaktadır. Selülit görüntüsünde iyileşme sağlar. İşlem yaklaşık 40 dakika sürer. Uygulama bögesinde ısınma hissedilir. Masaj etkisinden dolayı kişileri çok rahatlatır.

AWT

Akustik dalga tedavisidir. Ses dalgaları ile bölgesel titreşim yaratarak hem yağ parçalama hem de lenfatik akım arttırma etkileri bulunmaktadır. Daha çok sellülit tedavisinde kullanılır. Diğer yöntemlerle kombine edilerek parçalanmış yağ hücrelerinin daha hızlı metabolize olmasında yardımcı olur. Özellikle coolshape sonrası donan hücrelerin hızla parçalanmasına hem de lenfatik akım artışı ile hızla metabolize olmasını sağlar. Vaser liposuction sonrası da ödem azaltma ve cilt altı dalgalanmaları azaltma amacı ameliyat sonrası 10. Gün önerilmektedir. Sıklıkla 10 seanslık paket olarak önerilir.

BBL

Geniş spektrumlu ışık sayesinde hücrelerin genetik düzeyine etki ederek kollajen indüksiyonu yaparak sıkılaşma tedavisinde kullanılmaktadır. Sellülit için sıklıkla tercih edilir. Yüz , vücut tüm bölgelere uzman eller tarafından uygulanmalıdır. Her bir bölgeye yeterli enerji düzeyi yüklemesi mutlaka yapılmalıdır ki sıkılaşma etkisi görülebilsin. Seanslar gerektirir. İşlem sonrası kişi günlük yaşamına devam edebilir.

KOLLOJEN İNDÜKSİYON

Kimyasal faktörler cilt içerisine poli-L Laktik asit ( Sculptura) gibi maddelerin enjeksiyonu ile olabilir. Enerji uygulaması ise geniş spektrumlu ışık (BBL) ya da Lazer ile yapılmaktadır. Kişisel faktörler ve doktorunuz ile ortak verilecek tekli ya da kombine işlemlerle kollajen yapımı en ideal şekilde yapılmış olur. Böylece sellülit tedavisinde önemli bir yeri olmuş olur. Sellülitli alanda çökük görülen yerlere uygulanarak daha düz bir görüntü elde edilir.

HANGİ PAKET BANA UYGUN

Bölgesel incelme kişi bazlı bir tedavidir. İhtiyaca göre tedavi planı gerektirir. Bölgesel incelme ve sıkılaşma 8 haftalık maxi paket, 6 haftalık mini paket ve  Sellülit için 6 haftalık maxi paket, 4 haftalık mini paketler bulunmaktadır. Bu paketler standart olmayıp doktorunuz tarafından size özel olarak ayarlanabilmektedir. Tedaviye uyum başarı şansınızı arttırmaktadır.

BİZDEN SİZE UYARI

Mutlaka diyetisyen öncülüğünde diyetinize dikkat edin…

Su tüketiminize dikkat edin…

Sporunuzu ve yürüyüşünüzü ihmal etmeyin…

Menü