Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ Enjeksiyonu Hangi Durumlarda Uygulanır? Yağ enjeksiyonu vücudun herhangi bir bölgesindeki eksikleri gidermek amacıyla yapılan bir işlemdir. Hastanın kendi vücudundan alınan yağların belirli işlemlerden geçirildikten sonra enjekte edilmesine Yağ enjeksiyonu denir. 

Bu yağ enjeksiyonu işlemini bir plastik estetik cerrahın gerçekleştirmesi lazım. Aksi taktirde hem beklediğiniz sonuçları almanız mümkün olmaz hem de istenmeyen sonuçlar oluşabilir. Yapılacak ameliyat, sedasyon veya genel anestezi ile yapılmaktadır. Bu işlemler yağ enjeksiyonu yapılacak olan bölgeye bağlı değişiklik göstermektedir. Kişide uygun olan bölgeden yağı özel kanüller yardımıyla almaktayız. Aksi durumda yapılması planlanan ameliyat bir işe yaramaz. Hasta bir hiç uğruna ameliyata girmiş olur.

Yağ Enjeksiyonu Ne Kadar Kalıcı?

Yağ Enjeksiyonu uygun bir şekilde yapılırsa kalıcı bir yöntemdir. Hastanın yüzündeki yağ alındıktan sonra, saflaştırılıp yeniden enjekte edilmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra ortalama yüzde 30 ile yüzde 70 arasında bir kalıcılık meydana gelir.  İşlemin yüzde 30’lara düşmesinin sebebi yanlış birtakım işlemler yapılması ve aynı zamanda enjekte edilen bölgedeki kan damarlanmasına bağlıdır. Kişinin kendine ait bir unsurdur. Sigara kullanımı bu yağın tutmasını azaltan sebeplerden bir tanedir. Yağ Enjeksiyonu uygun tekniklerle yapılırsa bu yüzde 70’e kadar çıkabilen bir yöntemdir. Ameliyat gerçekleştirildikten sonra ortalama 6 ay içerisinde enjekte edilen yağların kontrolu gerçekleşir.

 

Yağ Enjeksiyonu Hangi Durumlarda Uygulanır? hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yağ Enjeksiyonu Hangi Durumlarda Uygulanır?

Cildimizi etkili ve düzenli bir şekilde nemlendirmemiz, güneşten korumamız ya da çeşitli zararlı ışınlardan korumak için önlem almamız gerekmektedir. Bu durumda bile, zaman zaman yaşlanmanın etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Yağ Enjeksiyonu, yaşlanmanın etkilerinin yüz bölgesinde kendisini gözlemlenebilir olarak ortaya koymasıyla gerçekleşebilen işlemlerin birinci adımıdır.

Yağ Enjeksiyonu işleminin uygulamasını etkili hale getiren, kişilerde ortaya çıkan durumları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yanaklarda ve göz altlarında görülen çökükler
  • Yüzde derin çizgiler görülmesi

Yüz ve çevresi bölgelerde yaşlanmanın etkisiyle ortaya çıkan çizgilenmelerin çoğalması, derinleşmiş nitelikte olması, deride kalıcı katlanma ve iz oluşturması durumunda olur. Uygulanan yağ enjeksiyonu işlemlerinin etkisi az bazı durumlarda az olabilmektedir.

 

Yağ Enjeksiyonu Hangi Durumlarda Uygulanır? hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü