Yağ Enjeksiyonu Ne Kadar Kalıcı?

Yağ enjeksiyonu işlemlerinizde, Belma Kapılı Klinik’te hayalinizdeki görünüme ve konfora kavuşmak için 0505 068 33 48           numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yağ enjeksiyonu uygun bir şekilde yapılırsa kalıcı bir yöntemdir. Hastanın yağını aldıktan sonra, saflaştırıp yeniden enjekte ettikten sonra ortalama yüzde 30 ile yüzde 70 arasında bir kalıcılık elde ederiz. Bu yüzde 30”lara düşmesinin sebebi yanlış bir takım tekniklerin kullanılması ve aynı zamanda enjekte edilen bölgedeki kan damarlanmasına bağlıdır. Hastanın kendisine ait faktörlerdir. Örneğin sigara içimi de bu yağın tutmasını azaltan sebeplerden bir tanesi. Ancak yağ enjeksiyonu uygun tekniklerle yapılırsa yüzde 70”e kadar kalıcı bir yöntemdir. Ameliyatı yaptıktan sonra, ortalama 6 aydan sonra hastanın enjekte edilen yağlarına biz yeniden bakarız. Hastayı yeniden değerlendiririz. Eğer yeniden bir enjeksiyon gerekirse, yeterli volüm sağlanamadıysa yeniden enjeksiyonlar yaparız. Bunu örneğin en sık memede böyle bir uygulamamız var. Tek bir seansta istediğimiz hacmi, istediğimiz volümü elde edemediysek ikinci bir seansta, ikinci bir yağ enjeksiyonu ile istenilen hacme ulaşılana kadar tekrar edilebilir bir yöntemdir. Ancak mutlaka tekrar edilmesi gereken bir yöntem değildir ve kalıcı bir yöntemdir, eğer uygun teknikler kullanılarak yapılılırsa.

Yağ enjeksiyonu doku hacmi azalmış alanlara uygulandığında, güvenli, uzun ömürlü ve doğal görünümlü sonuçlar verir. Enjekte edilecek yağ genellikle vücudun bir kısmından alınarak, özel bir işlemden geçtikten sonra yağ kanülleri ile düzeltme yapılacak alanlara enjeksiyonu içerir. Bu prosedürde istenen sonuç elde etmek için birkaç kez tekrar gerekebilir. Kendi dokunuz olduğundan reaksiyon verme veya reddetme gibi bir durum olmamaktadır.

Uygulanan bölgeler
Yüz (en sık), Dudak
Alt çeneyi büyütmek için
Alın bölgesi
Eller
Yara izi
Liposuction sonrası
Vücutta cilt kontur bozukluklarını düzeltmek için,

Verilen yağların erime oranları ile ilgili birçok yazı vardır, yağlar uygun teknik ve aletlerle alınırsa büyük bir kısmının bütünlüğünü koruması kişinin vücut yapısınada bağlı. Eğer belirgin bir erime olursa tekrar edilebilir. Yağ alınan bölgenizde incelme olmaz, alınan yağ miktarı küçük olduğundan alınan yerde çok fark göremezsiniz.

Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir. (sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz)Tedavi edilecek alanın fotoğrafları çekilir.Operasyondan sonra yağ verilen yerlerde ödem olması doğaldır. Özellikle dudaklarda daha belirgindir. Bu ödem birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçecek ve estetik görsel son şeklini alacaktır. Kendiniz çok yormayacak spora bir hafta sonra başlayabilirsiniz. Erime belirgin olursa o bölgeye 2. ay civarı yağ enjeksiyonu tekrar edilebilir. Pansuman yapılmasına ve dikiş alınmasına gerek yoktur. Genellikle ikinci haftadan sonra operasyonun vücudunuza verdiği yeni şeklin farkına daha iyi varırsınız. Yağ enjeksiyonu işlemi genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ruh sağlığını düzeltebilen kozmetik cerrahi bir işlemdir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü