Yanaktan Yağ Alımı

Yanak yağı aldırma ameliyatı nedir?

Tüm vücudu oldukça zayıf olsa bile yüzü tombul olabilen insanlar vardır. Ne yaparsa yapsın ne kadar zayıflarsa zayıflasın asla bu tombulluk gitmez. Çünkü bu elmacık kemiklerinin kaybolduğu görünüm kendi yapısından kaynaklıdır. İşte bu ve bunun gibi durumlarda kadın erkek bir çok hasta, yanaklarında elmacık kemiklerinin altında ya da etrafındaki yağ dokusunu aldırmak ister. Çünkü vücut ne kadar zayıf olsa da yanaklar tombul ise insan genel olarak daha kilolu görünür.

Yanak yağı aldırma ameliyatı, kilolu olup da yeterince kilo vermiş ve sabit kiloya ulaşmış kişilere yapılabilir. Yanakları tombul olan, yüz yapısını beğenmeyen sağlıklı herkese yapılabilir. Yanak yağı alma işlemi zor bir cerrahi işlem değildir. Bu nedenle sağlığı yerinde olan herkese yapılabilir. Yanak yağı aldırma erkek ve kadın için uygulanabilen bir işlemdir, klasik yağ aldırma işlemlerinden farklı olarak yapılır.

Yanaktan yağ alma işlemi nasıl yapılır?

Yanaktan yağ aldırma ameliyatı iki farklı şekilde yapılabilir. Birincisi bichat yağ yastıkçığı dediğimiz yağ yastıkçıkları yanak içerisinden, ağız kısmından yapılan minik kesilerle çıkarılıp alınabilir. Ikinci olarak ise yanak liposuctionu dediğimiz şekilde yanak yağları alınabilir.

Bichat yağ yastıkçığı (bichat fat pad) yanakta çiğneme kasları üzerinde bulunan, yeri belli ve tamamen ayrı bir noktadır. Bu yağ yastıkçığını etrafındaki hiç bir dokuya zarar vermeden çıkarmak mümkündür. Çiğneme kaslarından ayrı olan bu kısmı çıkarmak için çok ince makaslar kullanılır. Ağız içerisinden yapılan bir iki cmlik kesilerle bu yastıkçıklar kolaylıkla çıkarılır.

Yağ dokusu çıkarıldıktan sonra eriyen ipler ile ağız içerisine kesi yapılan yere dikiş atılır. Bu dikiş oldukça etkisizdir. Hızla iyileşir. Yanaktan alınan yağ dokuları hastanın isteğine göre gerekirse elmacık kemikleri üzerine dolgu olarak yerleştirilir. Bişektomi olarak da bilinen bu yağ alma ve alınan yağlar ile dolgu yapma, kadınlar tarafından yüz şekli belirlemede en çok tercih edilen yöntemdir.

Menü