Yüz Estetiği Neden yapılır  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Nedir ? Vücut Estetiği çeşitleri nelerdir ? bunları öğrenmek için doğru yerdesiniz.
Plastik cerrahi,vücut üzerindeki yapıları yeniden oluşturma, yenileme ve ciddi doku kaybı yaşanan yerlerin onarılması ve her türlü estetik işlemi kapsayan bir yapıdır. Plastik cerrahinin tarihçesi ise Antik mısıra ait Edwin Smith Papirüsüne dayanmaktadır. Kaynakta ise burun kemiğinin düzeltilmesinden bahseder.
Vücut estetiği çeşitleri:
Rinoplasti (Estetik burun ameliyatı),
Liposuction (Yağ alma ameliyatı),
Meme büyütme, küçültme,
Blefaroplasti (Göz kapağı düşüklüğü),
Karın germe,
Yüze ve dudağa yağ enjeksiyonu,
Kepçe kulak ameliyatı,
Botox, dolgu uygulamaları

Bu estetik ameliyat çeşitleri, hastalar tarafından tercih edilebileceği gibi doktorlar tarafından da önerilebilir.
Yüz Estetiği Nedir  Yüz Estetiği Neden yapılır
Yüz estetiği boyun ,dekolte, ve yüz alanında yapılan estetik operasyonlarına verilen isimdir .Yüz estetiğinde burun estetiği, göz altları göz çevresi estetiği, kulak estetiği, yüz germeyi ve çene estetiğini kapsayan ameliyatlara denir.
Yüz estetiğinin amacı ,yüzü daha güzel estetik genç sağlıklı görünmesini sağlar. Bu görünüme sahip olmak için kırışıklar ortadan kaldırılır yüzdeki sarkan kısımlar halledilir. Yaşlılığın ilk belirtilerinin yüzde göründüğünü düşünürsek, yüz estetiği vücudumuz için gerekli bir estetiktir.

Yüz Estetiği Neden yapılır

Cilt yaşlanmaya başlayınca ilk sinyallerini cilt üzerinde gösterir .Cildin yaşlanmasının bir diğer sebebide mimiklerimizdir. Mimikler cildin kırışık olmasına ve cildi yaşlandırmaya etkilidir. Göz kapağı kaldırma ameliyatımız sayesinde göz kapağının altındaki ve üstündeki kırışıklıklar yok edilir ve göz kapağına genç bir görünüm sağlanır.
Orta yüz bölgesinde ise yüzü germe, yağ enjeksiyonu gibi estetik ameliyatlar yapılır. Orta yüzün pürüssüz kırışıksız ve dolgun sağlanması amaçlanmaktadır. Çünkü yaşlanma süreci başladıktan sonra ciltdeki kolajen doku azalır. Orta yüz bölgesi ameliyatları ise deri altına yapılan yağ dokusu kişinin yüzündeki dolgunluğu geri getirir.
Yüz estetiği ameliyatından sonra bir gün hastanede kalmanız gerekecektir. Yüz estetiğinden sonra yüz her ameliyatta olduğu gibi şişer ve ödem kaplı olur. Yüz estetiğinden sonra 1-7 gün arasında ağrılarınız olabilir ama bu ağrıları ağrı kesici ilaçlarla kontrol altına alabilirsiniz. Ameliyattan sonra yüzünüzdeki morluk ve ödem gitmeye başlar. Ameliyatın etkilerini ise ikinci haftada görebilirsiniz. Estetikten sonra ise yüzde hissizlik oluşabilir ama bu geçicidir.
Yüz estetiği için doğru yerdesiniz daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.
BACAK ESTETİĞİ NEDİR
stres ilaç kullanımı veya kilo alınması gibi nedenlerden dolayı östrojen ve diğer hormonların etkisiylede birlikte Vücutta yağlanmaya veya bacak şeklinin bozulmasına neden olur. Yağın cinsiyete göre toplanma bölgesi farklıdır genelde bacak estetiği kadınlarda yapılan bir ameliyat olup östrojen fazlalığı yüzünden de oluşabilmektedir. Erkeklerde ise göbek bölgesine toplanır kadınlarda ise basen ve uyluk iç kısmına toplanmaktadır.

Uyluk kısmına yönelik yapılabilecek işlemler şöyle sıralanmaktadır:
Kilosu fazla olan hastalar kilo verme durumunda vücudundan çok fazla yağ kaybettikleri için genelde deri sarkması olmaktadır Uyluk bölgesinde ise fazla derilerde iç bacak kısmına toplanır .Bu alanın düzeltilebilmesi için (liposuction) işlemleri ya da uyluk germe yapılabilmektedir. Ameliyat izinin kalmaması içinde genelde uyluğun iç kısmına yapılmaktadır. Liposuction ile birlikte uygulandığında daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. LASER liposuction cihazları da ameliyat başarısını arttıracak ve ameliyat sonrası deri toparlanması sürecini kısaltacaktır.
Bacak estetiği sonrasında dış görünüş daha iyi hale gelir.
Deri toparlandığı için bacağın birbirine sürtmesi sonlanır ve pişik oluşumu engellenir.
Hijyen daha rahat şekilde sağlanır.
Terleme olayı yüksek oranda azalır
Kıyafet seçimleri daha rahat olur.
Liposuctıon Nedir
İnsanlar arasında bilinen adıyla Yağ aldırma işlemi yanlış beslenme sonucu vücudumuzda biriken kalıcı yağlara bağlı ortaya çıkan bölgesel vücut yağlanmalarına kalıcı ve kesin sonuç sağlayan estetik türüdür. Operasyon sonrası yeniden normal hayata dönüş süresi kısadır. Lokal ya da genel anestezi altında uygulanırtüm diyet, spor ve zayıflama çabaları sonrasında giderilmesi mümkün olmayan yağlı bölgeler için, estetik yanıyla kişiyi istediği görüntüye kısa sürede sağlayabilir.
Liposuctıon Neden yapılır
Hamilelik ve doğum sonrası ya da deri sarkmaları selülit gibi durumlarda giderilen bozukluklar değildir. Liposuction selülit oluşumunu tamamen ortadan kaldırmasada cilde yakın olan bir bölgeye yapılıyor olması cilt görüntüsünü elde edilmesini sağlar. deri sarkmalarınada kesin sonuç gösterir
Yüz Estetiği Neden yapılır Bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz veya Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

Menü