Yüz Estetiği Nedir? Kimler için kullanılmalıdır. Tüm bu bilgiler için doğru yerdesiniz.

Yüz Estetiği Nedir sorusuna yanıt olarak yüz, dekolte bölgesi, ve boyun olmak üzere gerçekleşen estetik operasyona verilen addır. Bu estetik de Yüz germe Yüz kaldırma, burun estetiği, dudak estetiği Kaş kaldırma, Kepçe kulak estetiği gibi ameliyatlar yer alır.

Yüz Estetiği Nedir

Bu estetiğin amacı ise yüzün yaşlanmaya rağmen daha genç pürüzsüz ve sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar. Bu görünümü elde etmek içinse kırışıklar ortadan kalkar ve sarkmalar toparlanır. Yüz estetiği çok önemli bir ameliyattır.

Cilt yaşlanmaya başladıktan sonra il sinyallerini cilt üzerinden vermektedir. Kırışıkların fazla olup olmaması da mimik kullanıma bağlı olmakta olup kişiden kişiye göre değişmektedir.

Göz çevresindeki mimik kullanımı ve gözdeki derinin ince olması sebebiyle yaşlanmanın ilk belirtileri gözükmektedir. Göz kapağı Ameliyatı sayesin de ise göz kapağındaki kırışıklıklar ve sarkama alınır. Sarkan deri parçası kesilerek Göz kapağı daha dinamik ve genç durur.

Yüz estetiğin de bir diğer nokta ise alın germe estetiğidir. Alın germe alın ortasında ki yatay ve iki kaşın arasında ki çizgileri minimalize eder. Alın germe estetiği yapan kişinin mimikleri etkilenmez ve çok az dikkat çekmeyen bir iz kalır .  Genellikle bu iz saç diplerine saklandığı için kişiyi rahatsız etmez.

Orta yüz bölgesine ise yağ enjeksiyonu ve yüz germe gibi ameliyatlar yapılmaktadır. Orta yüzün kırışıksız ve dolgun görünmesi amaçlanmaktadır. Yaşlanma süreci başladıktan sonra ciltteki kolajen doku azalır ve deri altındaki yağ miktarı da onunla birlikte azalma sürecine girer. Deri altında ki Yağ miktarının azalmasıyla ciltte kırışıklar ve sarkmalar görülmektedir. Ve yüz dolgunluğunu kaybeder.

Deri altına yapılan yağ dokusu kişinin yüzündeki dolgunluğu geri getirir ve yüzün yukarı doğru toparlanmasını sağlar.

İzmit Kulak Estetiği Fiyatları

Kulak estetiği ameliyatları bir diğer adıyla kepçe kulak otoplasti anlamına gelmektedir. Kepçe kulak ameliyatı kulak kepçesinin yeniden şekillendirilmesi anlamına da gelmektedir bu ameliyat sayesin de doğal görünüm sağlar. Kulak estetiğin de birçok yöntem ve teknikle kullanılmaktadır. Ameliyat olacak kişi genel sağlık durumunun iyi olması gerekir.  En ideal yaş ise 5 olmaktadır. Bununla birlikte ilkokul çağındaki psikolojik açıdan da en uygun yaştır.

Kulak estetiği ameliyatı genel anestezi şeklinde yapılır. Kulak estetiği ameliyatı yaklaşık bir iki saat arasında değişmektedir. Kulak ameliyatı süresi kişiden kişiye değişmektedir. Kulak estetiği ameliyatın da kesi açılır. Ve kulağa kesi içinde şekil verilir. Hastanın kulakla olan problemine göre de kıkırdak eksizyonu yapılabilmektedir.

Dermal Dolgu Nedir

Dermal dolgu, çizgileri yumuşatmak ve kırışıklıkları hafifletmek veya yüz hatlarını iyileştirmek için cildin altına enjekte edilen jel benzeri maddelerdir. Genç görünmeye yardımcı olmakta olup hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir.  Ameliyata gerekli olmayıp bu dolguların da popülerliği arttırmaya yardımcı olmuştur.

Selülit Tedavisi Nedir

Tedavi seçenekleri oldukça fazla olmakta olup ancak vücutta biriken yağ dokusunun neden olması sonucu oluşmaktadır. Ancak yaşam tarzının değişmesi gerekmektedir. Spor ve diyetle birlikte yağ dokusu eriyerek vücut sıkılaşması için kilo verme sürecin de ve sonrasında sporla birlikte selülitlerden kurtulabilirsiniz. Özellikle masaj mantığıyla çalışan cihazlar uzun dönemde kan dolaşımını hızlandırıp birikmiş yağ dokunuşunu azalttır.

Yüz Estetiği Nedir Daha fazla bilgi almak için bizi takip edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

Menü