Yüze Yağ Enjeksiyonu Yapan Doktorlar

Tıbbi adı ile yağ dokusu transferi yüzün kaybettiği hacmi kazanması için uygulanan cerrahi bir uygulamadır. Yılların etkisi ile yüzümüz hacmini kaybeder yağ dokusu işlemi hacim kaybını yavaşlatmak ve hacmini artırmak için uygulanmaktadır. Bu işlemde dolgu olarak kullanılan yağ dokuları kişinin kendi vücudundan elde edilmektedir. Bu işlem neredeyse yüzün her yerine uygulanabilmektedir. Alın ortasındaki çöküklük .kaş hacim kaybını , göz altı hacim eksikliklerini, çene bölgesi hacim azlıklarını doldurmak için uygulanabilmektedir. Bu işlem yaşlanma sürecinde 30 yaşından itibaren uygulanabilir.

Yüz yaşlandıkça gözlenmeli ve hacmin kritik olarak azaldığı yerler süreç içerisinde takviye edilmelidir. Örneğin 30 yaşında başlayıp, 2-3 senede bir birer seans olacak şekilde, her seansta ihtiyacın yoğun olduğu bölgelere uygulama yapılabilir. Bu stratejiye yağ doku idame tedavisi diyebiliriz. Yüze yağ enjeksiyonu küçük idame seansları şeklinde veya büyük replasman seansları şeklinde uygulanabilir. Yüzün tek bir bölgesine sınırlı mini-seanslar poliklinik şartlarında lokal anestezi ile uygulanabilmektedir. Daha geniş alanlara ve daha büyük miktarlarda uygulama yapılacağı zaman ameliyathane şartlarında uygulama yapılmalı ve gerekirse genel anestezi kullanılmalıdır.

Estetik cerrahi plastik cerrahinin bir alt koludur. Estetik cerrahi plastik cerrahinin işlevselliğini kaybetmiş vücut uzuvlarını ve dokularını yeniden canlandırma gibi bir işlevi de olmasına karşın Estetik Cerrahi biraz daha işin kozmetik yanına odaklanır. Kötü görünen yerleri rötuşlamayı amaçlamaktadır. Estetik operasyonlarına duyulan ilgi son zamanlarda artış göstermiştir. Estetik operasyonlar genelde kişilerin özgüvenlerini artırmak amacı ile uygulamak istedikleri bir yöntemdir. Ancak unutulmamalıdır ki estetik operasyonlar cerrahi operasyonlardır. Estetik ameliyatının uygulanmasına engel olabilecek bir durum olup olmadığı iyi bir muayene ile kontrol edilmelidir. Çünkü estetik operasyonlar azılı ve zor süreçlerdir. Operasyona risk teşkil edebilecek durumlar iyi kontrol edilmelidir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Yapan Doktorlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve merak ettiğiniz sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Yapan Doktorlar ile ilgili detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü