Cilt analizi

Cilt analizi, cilt problemlerini ortaya çıkarmak için dijital bir cilt analiz makinesini kullanan; kırışıklıklar, lekeler, ince çizgiler gibi cilt düzensizliklerine neden olabilecek tüm kusurları ortaya çıkarmak için kullanılan bir tekniktir. Bu süreç sayesinde, cildinizdeki tüm kusurlar büyütülür ve daha ciddi sorunlar gelişmeden önce harekete geçmek için cerraha fırsat sunar.

Cilt analizinin faydaları

Cildinizin kalitesi, cilt yapısı ve cildin genel sağlığı açısından ayrıntılı bilgi edinilmesini sağlar. Ciltte karşılaşılan sorunlar arasında şunlar bulunur: Kırışıklıklar, lekeler, gözenekler, cilt rengi çeşitliliği, bakteri içeren gözenekler ve UV lekeleri…

Süreç cildinizin bu problemlerden herhangi birini geliştirip geliştirmediğini veya yakın gelecekte herhangi bir gelişme gösterebilir mi diye bilgi verir. Size önleyici tedbirler almanızı veya problemleri tedavi etmek için doğru tedaviyi almanızı sağlar.

Özel cilt analizinin sonunda, önerilen cilt gençleştirme tedavisi seçeneklerinin bir listesini içeren eksiksiz bir rapor sunulmaktadır. Her hasta benzersiz bir bireydir ve her tedavinin benzersiz yönleri vardır. Bu nedenle hiçbir iki prosedür veya gençleştirme tedavisi aynı sonuçları almaz, bireysel sonuçlar hastadan hastaya değişiklik gösterir. Bu süreç, en etkili cildi bulmaya yönelik ilk adım olarak hareket eder gençleştirme tedavisi ve gelecekte istenmeyen sürprizlerden uzak durmanızı sağlar.

Kişiye özel tedavi imkanı sunar

Bu son teknoloji sistem, cildinizin sorunlu bölgelerini belirlemek için çoklu-spektral bir görüntüleme sistemi kullanır. Dijital teknikle uygulanan cilt analizi, yüzeyde ve alt yüzeydeki epidermal düzensizliklerin ve pigment koşullarının klinik ölçümü için ilk teşhis aracıdır. Kullanılan fotoğraf teknolojisi, çeşitli yaşa bağlı koşulların ciddiyetini incelerken, seçilmiş yüz bölgelerinin net, çok boyutlu bir görüntüsünü yakalar:

İnce hatlar ve kırışıklıklar
Hiperpigmentasyon (yaş / koyu renk lekeler)
Genişletilmiş gözenekler
Cilt tonu düzlüğü (renk değişimi)
Porfirinler (bakteri üremesi kanıtı)
Güneş hasarı (UV lekeleri)
Cilt vaskülaritesi

Menü