Dövme silme

DÖVME SİLME

Herhangi bir sebeple dövmenizden memnun değilseniz ve sildirmek istiyorsanız lazer yöntemleri ile dövmenizden kurtulmanız mümkün.

Q-switch lazer sistemi ile pigmentler parçalanır. Parçalanan dövme pigmentlerinin de hücrelerimiz tarafından zamanla yok edilir. İşlem başarısı dövme rengine, dövmenin derinliğine, cilt rengine göre değişir. Koyu renkli dövmeler cilt ile kontrastı fazla olduğu için daha iyi cevap verir.

Dövmeler tamamen yok edilemez, özellikle koyu renkli dövmelerde sonuçlar tama yakındır. Soldurma ve dövmenin belli olmayacak hale gelmesi en büyük hedeftir.

İŞLEM ÖNCESİ

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez. İşlem öncesi güneşlenme veya solarium yapılmamalıdır.

İŞLEM

Topikal (yüzeysel) anestezikler işlemden once 15-20 dakika once uygulanır. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere lazer atışları  uygulanır. Kızarıklık ve ısınma hissi oluşur eşzamanlı soğuk uygulama yapılır. İşlem zamanı dövme boyutuna gore değişiklik  gösterir, yaklaşık 15-30 dakika kadar sürer.

İŞLEM SONRASI

İşlemden sonra deri onarıcı kremler önerilir. Yaklaşık 24 saat sonar vazelin sürülerek banyo yapmaya izin verilir. Uygulanan bölgede kızarıklık ve şiişlik oluşur, daha sonar kabuklanma görülür ve 1-2 hafta içinde kabuklar da iyileşme olur.  Kişinin günlük aktivitelerine engellemez işe gidilebilir.

Seanslar halinde yapılmalıdır. Yaklaşık 2 -3 ay ara ile yapılır. Seans aralıkları yara iyileşme faktörlerine bağlı değişiklik gösterebilir. Seans sayısı ise kişiye gore ve dövme yapısına gore değişiklik gösterir. Koyu renkli dövmelerde 1-2 seans yeterli olabilirken bazen 10 seans kadar bile gerekli olabilir.

Menü