Genital renk açma

GENİTAL RENK AÇMA

Cildimizde ki melanin denilen pigment maddeleri kişilerin cilt rengini belirler. İçerdiği melanin miktarına göre de cilt rengi koyulaşır. Sıklıkla genital bölgeler diğer bölgelerimize göre daha koyu olmaktadır. Ama bazı kişilerde renk farkı normalden fazla olabilir. Daha juvenil görüntü için renginde açılma ihtiyaçları olabilir. Bunu elde etmek için lazerler kullanılır.

İŞLEM ÖNCESİ

Ayrıntılı tıbbi hikâye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Kişinin gebelik öyküsü mutlaka sorgulanmalıdır. Vajinal muayene yapılmalıdır. Adet döneminde ve herhangi bir vajinal akıntı olmamalıdır. Gerekli görülürse Kadın-doğum hastalıkları konsültasyonu gerekebilir.

İŞLEM

İşlem için anestezi gerekmez. Ofis şartlarında uygulanır. Ablatif CO2 lazerler ile cilt soyma işlemi yapılır. Bu lazerler suya karşı spesifik tutulum gösterir. Böylece cildin en üst tabakasındaki epitel hücre içi suyu hedef alarak hasar meydana getirir. Bu cihazlarla kişinin cilt yapısına uygun derinlik ve uygulama alanı belirlemek mümkün. İşlem yaklaşık 20-30 dakika kadar sürer.

İŞLEM SONRASI

Kişi işlem sonrası günlük hayatına devam edebilir. Yaklaşık 2 gün sonra duş banyo yapılabilir. Ped kullanımı ve kişisel hijyene dikkat etmesi önerilir. Kişiye iyileşmeyi hızlandırıcı epitelizan ve antibakteriyel kremler önerilir. Günde iki kez kullanması önerilir. Seanslar gerektirebilir.

Menü