Yağ Enjeksiyonu ile Kalça büyütme

Kalça büyütme; protez implant, yağ enjeksiyonu veya kombinasyonları ile kalça şekil ve boyutlarını arttırma operasyonudur.  Kalça boyutlarını küçük bulan, şekli ve simetrisinden memnun olmayan ve beklentileri gerçekçi olan tüm hastalara yapılabilir.

Yağ enjeksiyonu ile kalça hem hacim kazandırma hem de şeklinden memnun olmayan hastalara uygulanır

AMELİYAT ÖNCESİ

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, ameliyat hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, ameliyat sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi, gerekli tahlil ve tetkikler yapılır.

AMELİYAT

Genel anestezi altında, 1-2 saat  sürede iki kalça kıvrım arasından yapılacak olan kesi ile doğal görüntü elde edilecek gerekli işlemler yapılır. Kalçadaki en büyük kas olan gluteus maksimus kasının alt tabakasında açılacak olan cep içerisine protezler yerleştirilir. Aynen meme büyütme ameliyatlarına benzer. Yalnız burada kullanılan protezler daha yoğun içeriklidir. Kas altına da yerleştirildiği ve üzerinde kalın bir yağ tabakası da bulunduğu için elle hissedilmezler.

AMELİYAT SONRASI
Kısa sürede beslenme başlar. Özel bir korse yaklaşık 2-3 hafta boyunca kullanılır. Operasyondan 3 gün sonra banyo yapılabilir. Ilk günlerde sırt üstü ve yan yatma önerilir. Uzun süreli üzerine oturmaktan yaklaşık 2-3 hafta kaçmak gerekir, işe geri dönme 1-2 hafta sonra, hafif egzersiz 3-4 hafta sonra, ağır egzersiz 6-8 hafta sonra yapılır. Kalça bölgesinde morarma ve şişlikler görülebilir ortalama 2-3 hafta sürer. Tam iyileşme 6 ay- 1 yıl sonundadır. (kalça işlemlerine eklenen prosedürlere göre bu süreler değişkenlik gösterebilir.)
Menü