Karbon Peeling

KARBON PEELING

İşlem sonrası ciltte hafif bir pembelik dışında yan etki gözlenmez. Her cilt tipine yapılır. Hamilelerde uygulanmaz. Her mevsim uygulanabilir. Uygulama sonrası kişi rahatlıkla sosyal hayatına devam edebilir. Güneş koruyucusu kullanması yeterlidir.

UYGULAMA

Karbon Peeling uygulamasında cildin temizlenmesi sonrasında uygulama yapılacak bölgeye karbon maske sürülür. Yaklaşık 5 dakika kadar beklenir. Ardından bölgeye Q-switched lazer enerjisi yağ bezelerine ulaşmış carbon partikülleri tarafından emilir ve patlatılır. Verilen enerji sayesinde gözeneklerde sıkılaşma sağlanır. Cildin ihtiyacına göre 4 ile 8 seans uygulanır. Tedavi aralıkları 7 veya 10 gün kadardır. Uygulama yaklaşık 20 dakika kadar sürer. Ağrı hissedilmez, herhangi bir anestezi uygulama gerektirmez.

UYGULAMA SONRASI

İşlem sonrası ciltte hafif bir pembelik dışında başka bir yan etki gözlenmez. Her cilt tipine uygulama yapılabilir. Hamilelerde uygulanmaz. Her mevsim uygulanabilir. Uygulama sonrası kişi rahatlıkla sosyal hayatına devam edebilir. Güneş koruyucusu kullanması yeterlidir.

Menü