Terleme tedavisi

TERLEME TEDAVİSİ

Toksin uygulaması yalnızca kırışıklık tedavisinde değil aynı zamanda terleme kontrolünde de oldukça etkilidir. Sıklıkla terleme amaçlı eller ayaklar ve koltuk altı bölgesine uygulanır. Toksin terlemeye sebep olan maddenin salınımını bölgesel olarak engeller ve terleme gerçekleşmez.

İnsan vücudu tüm derisinden terleyebilir. O yüzden sadece el ayak ya da koltuk altı gibi vücut yüzeyinin % 1 kadar bir alanında terleme durdurmanın hiçbir zararlı etkisi olmaz.

İŞLEM ÖNCESİ

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez. Kişinin gebelik öyküsü mutlaka sorgulanmalıdır.

İŞLEM

Koltuk altı uygulamaları anestezi gerektirmez yalnız el ve ayaklarda sinir yoğunluğu fazla olduğu için local anestezi altında ya da topical anestezikler ile uygulanabilir. . Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. İşlem yaklaşık 10-15 dakika kadar surer.

İŞLEM SONRASI

İşlemden yarım saat sonra uygulama alanları yıkanabilir. Toksin uygulamasından sonra kızarıklık, ekimoz veya şişlik olabilir. Kişi hemen işine geri dönebilir.  Etkisi 2 gün içinde görülmeye başlar, yaklaşık 1 hafta-10 gün içinde tamamen ortaya çıkar. Etki süresi yaklaşık 8-9 ay kadardır. Her mevsim uygulanabilir.

Menü