KAŞ ASMA – ALIN GERME

Kaş asma ameliyatları ile özellikle dış kesimi düşük olan kaşların kaldırılması, alındaki ve kaşlar arası oluşan kırıklıkların giderilmesi ameliyatıdır. Yüzdeki yorgun ve üzgün görüntüden kurtulup daha dinamik, dinlenmiş ve genç ifade elde edilmiş olunur.

HANGİ YÖNTEMLER KULLANILIR?

Kaş askıları

Endoskopik kaş kaldırma ve alın germe

Açık teknikler( geniş kesiler)

Üst göz kapağı kesileri

AMELİYAT ÖNCESİ

Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri, kaş pozisyonu ve alın kırışıklıkları hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin kaşlarına ve alnına neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber konuşulur. Hasta muayenesi yapılır. Uygun çizimler yapılır ve gerekli fotoğraflama yapılır.

AMELİYAT

Genel anestezi yada lokal + sedasyon altında uygulanır. Ameliyat süresi yaklaşık 1-2 saat kadardır. Saç çizgisinin gerisinde küçük kesiler yapılır. Endoskopik (kamera yardımlı) gereken bölgeler kaldırılır ve gerdirilir. Sargı ve bant uygulamaları yapılır. Dren uygulanmaz.

AMELİYAT SONRASI

Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Hasta 1 gece hastanede kalır. Yüzünde hafif şişlik ve morluklar olabilir.  Erken dönemde soğuk uygulama ile en aza indirilmiş olur. Hasta bandajları 2-3 gün çıkarılır ve banyo yapabilir. Dikişler 1-2 hafta içinde alınır. Şişlik ve morluklar 2-3 hafta içerisinde kaybolur. Ameliyat sonrası 3-5 gün işe dönülebilir.  hafif aktiviteler 2-3 hafta sonra ağır aktiviteler 1 ay sonra yapılabilir.

RİSKLERİ NELERDİR?

Sık olmayan bir takım yan etkileri olabilir. Ameliyat bölgesinde uyuşukluk hissizlik, ya da kaş kaldırmada güçlük görülebilir. Zaman içerisinde hepsi gerileyecektir.

Menü